Interwałowy trening biegowy na bieżni

Program treningowy, który zwiększa wytrzymałość szybkościową i poprawia kondycję, a to wszystko dzięki wymagającym interwałom z krótkimi czasami odpoczynku. Trwa zaledwie 20 minut, ale daje popalić. Przekonaj się sam! 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening cardio
Czas trwania jednostki treningowej
20 minut

Interwałowy trening biegowy na bieżni [opis programu]

Czy skuteczny trening to trening zabierający dużo czasu? Nie zawsze. I mamy na to twarde dowody. Wystarczy, że spędzisz na bieżni (zewnętrznej lub mechanicznej) tylko 20 minut, 2 dni w tygodniu, przez okres 4 tygodni, i zobaczysz, jak duży wpływ mają takie treningi na Twoją kondycję, wytrzymałość, a nawet skład ciała. Z powodzeniem możesz zastąpić tym treningiem swoje dotychczasowe cardio 

Ale żeby nie było zbyt pięknie… musisz liczyć się z tym, że te 20 minut do najłatwiejszych nie będą należeć. To dlatego, że do wykonania jest aż 24 serii, a mówiąc dokładniej, 24 sprinty na odcinkach 100m, 60m i 30m, z krótkimi przerwami na odpoczynek między biegami.  

Tempo na każdym z odcinków nie musi być tempem jak na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, ale powinno być na tyle wymagające, że ostatnie metry będą bardzo dużym wysiłkiem. Po przekroczeniu dystansu i zaliczeniu serii pora już tylko na szybki odpoczynek. Po chwili czas na kolejny sprint. I kolejny, iI kolejny. PO 20 minutach powinieneś mieć za sobą wspomniane już 24 serie.  

Możliwe, że do takiego rodzaju wysiłku nie jesteś przyzwyczajony na co dzień. Jeśli tak faktycznie jest, potraktuj to jedynie jako dodatkowe wyzwanie, ale nie unikaj go. Bo kiedy przyzwyczaisz się do generowania szybkości i mocy z taką częstotliwością, Twoje ciało będzie spalało tkankę tłuszczową szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Będzie to więc świetna podstawa do Twoich przyszłych sukcesów – nie tylko związanych z kondycją fizyczną, ale również wyglądem. 

Zyskać możesz więc wiele, a to wszystko jedynie dzięki spędzeniu 40 minut tygodniowo na bieżni. Nie brzmi to chyba jak wyzwanie nie do pokonania, prawda? 

 

Sprzęt, z którego będziesz korzystać w trakcie trwania programu 

Wygodne buty biegowe i bieżnia – to jedyne wymagania sprzętowe. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z bieżnią mechaniczną, napędzanej siła Twoich nóg, polecamy skorzystać z klasycznej bieżni, których pełno w każdym klubie fitness.

Twój program treningowy na zwiększenie wytrzymałości [rozpiska treningowa]

Poniedziałek/Czwartek

Ćwiczenie
Liczba serii
Liczba powtórzeń
Tempo
Odpoczynek
1. 100m
8
-
20 sekund
45 sekund
2. 60m
8
-
10 sekund
30 sekund
3. 30m
8
-
5 sekund
20 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NEW LEVEL SPORT, UL. HANDLOWA 7, 81-061 GDYNIA.
TEL: +48 530 085 036, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN