Trening AMRAP z hantlami

Ten trening AMRAP z hantlami to połączenie klasycznej pompki, deski, burpee, tyle że bez wypuszczania hantli z rąk. Mocno pracują w nim core, mięśnie klatki piersiowej i pleców. W dodatku tak podkręcasz tętno, że wchodzisz w tryb przyspieszonego spalania tłuszczu – nie tylko w okolicach pasa.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Trening AMRAP z hantlami [opis programu]

AMRAP to skrót od „As Many Rounds (or Reps) As Possible” i jest to metoda treningowa wykorzystywana głównie w treningu siłowym. Polega na wykonaniu jak największej liczby rund/obwodów (lub powtórzeń) w określonym czasie, zachowując przy tym prawidłową technikę i formę.

Trening AMRAP jest bardzo popularnym i skutecznym narzędziem wykorzystywanym do zwiększenia wydolności i wytrzymałości mięśniowej. Może być elementem treningu zarówno początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.

W tej metodzie treningowej sam zarządzasz czasem odpoczynku, ale pamiętaj, że to z definicji gra, w której zegar nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Im dłużej będziesz odpoczywał, tym gorszy rezultat uzyskasz. 

Twoim treningiem AMRAP jest obwód złożony z trzech ruchów: pompki, wiosłowania w pozycji do pompki i burpee. Wszystkie wykonasz z hantlami i o ile nie jest to nic nadzwyczajnego w przypadku wiosłowania czy nawet pompki na hantlach, o tyle już burpee z obciążeniem to totalna zmiana zasad gry. 

Trenuj 3 razy w tygodniu, wykonując AMRAP z hantlami jako treningowy finisher po właściwym treningu siłowym lub jako odrębną jednostkę treningową. Różnicę w lepszej kondycji i zredukowanej tkance tłuszczowej zaobserwujesz już po 4 tygodniach intensywnych treningów i równie intensywnie pilnowanej diety. 

 

Zasady treningu

Wykonaj ten obwód składający się z trzech ćwiczeń tak dużo razy, ile dasz radę w ciągu 15 minut. Twoim priorytetem jest utrzymanie dobrej techniki każdego ćwiczenia, dlatego jeśli chcesz bić rekordy z treningu na trening, to skracaj czas odpoczynku.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Najważniejszym elementem treningu jest jego intensywność. Nie dobieraj hantli, które spowolnią Cię za bardzo, ale też nie przesadzaj w druga stronę – muszą stanowić jakiś opór. 

Tempo

To proste. Masz 15 minut i do wykonania tyle obwodów, ile jesteś w stanie. Czas oszczędzasz, odpoczywając krócej i/lub zwiększając tempo wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Więcej informacji o tempie w treningu siłowym znajdziesz w naszym Słowniku pojęć

Niezbędny sprzęt treningowy

Dwa solidne hantle. Jeśli chcesz trenować w domu, dobrym pomysłem będą hantle z gumową otoczką, która nie uszkodzi cennej podłogi podczas wykonywania burpees. 

Trening AMRAP z hantlami [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Pompki na hantlach
Jak najwięcej w 15 minut
15
1-0-1-0
wg potrzeb
2. Wiosłowanie hantlami w pozycji do pompki
Jak najwięcej w 15 minut
10
1-0-1-0
wg potrzeb
3. Burpee z hantlami
Jak najwięcej w 15 minut
5
Maksymalne
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN