Trening cardio z hantlami i skakanką

Gdybyś choć 10% energii, jaką wkładasz w pompowanie klaty, włożył w trening cardio, idziemy o zakład, że stanowiłbyś sporą konkurencję dla modeli fitness. Zacznij od włączenia tego treningu cardio z hantlami i skakanką do swojego siłowego planu – raz w tygodniu na start wystarczy.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Początkujący
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle, skakanka, maszyny cardio
Rodzaj treningu/-ów w programie
Cardio
Czas trwania jednostki treningowej
Do 30 minut

Trening cardio z hantlami i skakanką [opis programu]

Nasz szybki trening cardio z hantlami i skakanką, jak sama nazwa ochoczo wskazuje, nie na bieganiu się skupia. Owszem, zawiera w sobie element biegania na bieżni, ale nie jest to element kluczowy. Główne role grają tu ćwiczenia z hantlami i skakanką, a do tego znalazło się miejsce dla wiosłowania na ergometrze. Dlaczego tak? 

Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak postrzegane jest cardio: niczym niechciany krewny. Wypada go zaprosić do swojego życia i tolerować, ale tylko na tyle, na ile jest to niezbędne dla zachowania pozorów i poprawnych relacji. I rozumiemy to doskonale (w kwestii treningowej, nie rodzinnej), bo zazwyczaj termin „cardio” używany jest zamiennie z bieganiem, do którego wielu aktywnych ludzi ma stosunek co najwyżej chłodny. 

Po prostu biegać nie każdy lubi i tak już będzie. Dlaczego jednak mielibyśmy ograniczać się tylko i wyłącznie do biegania? Przecież jest tyle możliwości, tyle innych form treningu aerobowego, że utożsamianie treningu cardio z samym tylko bieganiem jest po prostu zbrodnią. Treningową, ale jednak. 

Spróbuj i przekonaj się, że nawet trening wytrzymałościowy może być przyjemny i nie trzeba się do niego za każdym razem zmuszać.

Wykonuj trening cardio z hantlami i skakanką raz w tygodniu po swoim treningu siłowym lub w dzień wolny od pozostałych aktywności. 

Zasady treningu

Ćwiczenia wykonuj w zaproponowanej kolejności. Po zaliczeniu wszystkich serii danego ćwiczenia przejdź do kolejnego. Odpoczywaj 30 sekund pomiędzy seriami i poszczególnymi ćwiczeniami. Nie będzie łatwo, ale o to chodzi.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Dwukrotnie będziesz walczył z cieniem, ale jednym zestawem hantli. Nie ma sensu dobierać dużego ciężaru. To nie ćwiczenie hipertroficzne. Tu ma być ogień i tempo. Trening cardio z hantlami i skakanką ma w nazwie hantle, co łatwo zauważyć, ale nie one są tutaj najważniejsze. 

Tempo

A skoro o tempie mowa, to postaraj się, by było co najmniej umiarkowane. Najlepiej nie wypadać poza osławioną drugą strefę tętna. To przyniesie Ci najwięcej korzyści aerobowych. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Zaskoczeń nie będzie, bo i być nie może. Hantle, skakanka, bieżnia i ergometr wioślarski to Twój zestaw cardio. Nie musisz wszystkiego znosić w jedno miejsce, bo to nie trening obwodowy. Wykonaj wszystkie ćwiczenia po kolei, przenosząc się na kolejne stanowiska. I jeszcze jedna uwaga: skakankę i walkę z cieniem najlepiej wykonywać z muzyką. 

Trening cardio z hantlami i skakanką [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
2
1 km
1-0-1-0
30 sekund
2. Walka z cieniem z hantlami
2
1 minuta
Umiarkowane
30 sekund
3. Skoki na skakance
2
1 minuta
Maksymalne
30 sekund
4. Walka z cieniem z hantlami
2
1 minuta
Umiarkowane
30 sekund
5. Bieg na bieżni
2
5 minut
Umiarkowane
30 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN