Trening militarny – FBW w nowym stylu

Myślisz, że jesteś w stanie znieść profesjonalny trening militarny? To wybuchowa mieszanka ćwiczeń, dzięki której szybko spalisz tłuszcz, zbudujesz proporcjonalną sylwetkę i, co najważniejsze, poprawisz ogólną sprawność.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, ogólna sprawność, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga, maszyny cardio, taśmy TRX
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening ogólnorozwojowy)
Czas trwania jednostki treningowej
30 minut

Trening militarny – FBW w nowym stylu [opis programu]

Trening militarny w ujęciu dosłownym to proces szkolenia i przygotowywania wojskowych oraz innych osób do pełnienia służby w siłach zbrojnych. Jest to proces, który ma na celu rozwijanie umiejętności, zdolności fizycznych, mentalnych i taktycznych niezbędnych do skutecznego wykonywania zadań w kontekście wojskowym.

Istnieje jednak drugie znaczenie treningu militarnego i jest to trening siłowy inspirowany zasadami prawdziwego treningu wojskowych. I taki właśnie jest nasz program treningowy.

Został stworzony specjalnie dla brytyjskiej armii i ma na celu wzmocnienie wszystkich partii mięśni, co oznacza, że, po pierwsze, na co dzień wykonują go prawdziwi twardziele, a po drugie, będziesz musiał dać z siebie wszystko. Gwarantujemy, że pod koniec sesji pot będzie leciał z Ciebie ciurkiem. 

Znajdziesz tu ćwiczenia typowo siłowe (martwy ciąg) oraz elementy siłowo-kondycyjne, jak chociażby pchanie sań. Trening składa się zaledwie z 5 ćwiczeń i trwa jedynie 30 minut, ale zostały one tak skomponowane, że to jest aż 5 ćwiczeń i aż 30 minut. 

Zasady treningu

Jak się za to zabrać? Przerwy pomiędzy ćwiczeniami powinny trwać 120 sekund, natomiast przerwy pomiędzy seriami to 60 s w ćwiczeniach 1 i 2 oraz 30 sekund w ćwiczeniach 3, 4 i 5. 

Trenuj 3 razy w tygodniu, zachowując co najmniej jeden dzień przerwy na regenerację pomiędzy jednostkami treningowymi. To program treningowy, który idealnie sprawdzi się u osób zapracowanych. Wymaga mało czasu, ale daje maksimum efektów. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Nie jest to trening obwodowy, zatem możesz spróbować powalczyć z ciężarem w ćwiczeniach 1 i 3. Wszystko jednak w granicach rozsądku. To nie jest trening, w którym celem jest budowanie siły na ciężarze submaksymalnym. 

Tempo

W ćwiczeniach 1, 3 i 4 trenuj, stosując się do klasycznego tempa 1-0-1-0. Sekundowa faza ekscentryczna, brak pauzy, sekundowa faza koncentryczna i znów brak pauzy. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Sprzętu może nie ma bardzo dużo, ale jest dość nietypowy. Ergometr narciarski nie jest spotykany w każdej siłowni (delikatnie rzecz ujmując). Najczęściej można go znaleźć w dobrze wyposażonych boxach crossfitowych. Trap-bar też nie należy do częstych widoków. O ile jednak martwy ciąg możesz wykonać zamiennie ze zwykłą sztangą, o tyle ergometru narciarskiego w tym treningu zastąpić się po prostu nie da. 

Trening militarny – FBW w nowym stylu [rozpiska treningowa]

Twój trening

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Martwy ciąg z trap-barem
5
8
1-0-1-0
60 sekund
2. Pchanie sań
5
25 metrów
1-0-1-0
60 sekund
3. Wyciskanie półsztangi
5
10
1-0-1-0
30 sekund
4. Pompki z nogami na taśmie TRX
4
8
1-0-1-0
30 sekund
5. Ergometr narcisrski
4
500 metrów
1-0-1-0
30 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN