Trening pull z hantlami [AMRAP]

W treningach większości z nas za dużo jest ćwiczeń push, a za mało ruchów pull. Powoduje to oczywiście brak równowagi w rozwoju muskulatury oraz różne wynikające z tego problemy z postawą. Dlatego czasem dobrze jest wykonać szybki trening pull, który przywróci równowagę mocy. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, ogólna sprawność
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Trening pull z hantlami [opis programu]

Unikamy podciągania, nierzadko niechętnie patrzymy na wiosłowanie, wyciąg omijamy szerokim łukiem, a martwy ciąg dla wielu rzeczywiście pozostaje martwy. Za to stoimy w kolejce do ławeczek i stojaków pod przysiady. Wyciskamy hantle i sztangi nad głowę z szerokim uśmiechem. 

Spośród ruchów pull chyba tylko zginanie przedramion (czyt. pompowanie bica) cieszy się wielką popularnością wśród wszystkich bywalców siłowni. 

W kontrze do tego trendu przygotowaliśmy trening, który ma na celu przywrócenie równowagi i zwiększenie obecności ruchów pull w Twoim fitnessowym życiu. 

Wykonuj nasz trening pull z hantlami co najmniej raz w tygodniu. Możesz go traktować jako trening kondycyjny, bo wykorzystaliśmy w tym przypadku metodę AMRAP, która gwarantuje pracę w wysokich zakresach tętna. 

Zasady treningu

Wykonuj wszystkie ćwiczenia po kolei, łącząc je w obwód. Twoim celem jest ukończenie jak największej liczby obwodów w 15 minut. Odpoczywaj tyle, ile chcesz, ale staraj się minimalizować czas przerw ze względu na upływający szybko czas. Takie są reguły gry. 

Pierwszym wyzwaniem będzie zarzut hantli. Trzymając hantle po bokach ciała, zegnij się w biodrach, tak by ciężarki znalazły się na wysokości kolan. Wyprostuj się z lekkim podskokiem, wykorzystując siłę mięśni i siły bezwładności do tego, by hantle znalazły się na barkami. Wyprostuj się i wróć do pozycji startowej.

Teraz czas na wiosłowanie. Zegnij lekko kolana i wypchnij biodra do tyłu, tak by tułów był prawie równoległy do podłoża. Podciągnij oba ciężarki jednocześnie w kierunku bioder, trzymając napięty core i płaskie plecy. Obniżaj hantle, kontrolując tempo ćwiczenia, i powtórz.

Na koniec rzadko widywana rzecz – martwy ciąg z hantlami. Trzymając hantle po bokach ciała, wypchnij biodra do tyłu i zegnij kolana, tak by ciężarki znalazły się przy stopach. Utrzymuj naturalną pozycję pleców. Angażując mięśnie pleców, wyprostuj się, napinając na sam koniec pośladki. Ramiona powinny być cały czas proste.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Dobierz hantle tak, byś mógł wykonać wszystkie ćwiczenia jedną parą, bez konieczności odkładania ich na miejsce i sięgania po drugi zestaw ciężarków. 

Tempo

Klasyczne 1-0-1-0. Bez wydłużania poszczególnych faz, bez trwających w nieskończoność pauz. Wykonuj wszystkie ćwiczenia dynamicznie, a będzie dobrze. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Prostota tego treningu nie wynika jedynie z małej liczby ćwiczeń i nieskomplikowanego systemu AMRAP. To też, ale przede wszystkim chodzi o fakt, że chwytasz dwa hantle, dajesz z siebie wszystko przez 15 minut, po czym zadowolony z siebie i swojego wyniku odkładasz ciężarki na miejsce. 

Trening pull z hantlami [rozpiska treningowa]

Twój trening

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Zarzut hantli
Jak najwięcej w 15 minut
5
1-0-1-0
wg potrzeb
2. Wiosłowanie hantlami
Jak najwięcej w 15 minut
10
1-0-1-0
wg potrzeb
3. Martwy ciąg z hantlami
Jak najwięcej w 15 minut
15
1-0-1-0
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN