Najczęściej zadawane pytania

Platforma treningowa New Level Sport to projekt stworzony z myślą o ułatwieniu Ci drogi do osiągniecia każdego celu związanego ze zdrowiem, formą i sprawnością fizyczną. Z nami, cały proces powinien być nie tylko skuteczny, ale również łatwy i prosty. Nie oznacza to jednak, że nie masz do niego żadnych pytań. Te najczęściej zadawane, zestawiliśmy poniżej.

Kto przygotowuje treningi New Level Sport?

Za każdym opisem treningu i pojedynczego ćwiczenia stoi ekspert, którego życie od wielu lat związane jest ze sportem, a doświadczenie zdobywane w pracy z profesjonalnymi zawodnikami wielu dyscyplin sportowych. Eksperci New Level Sport to też wykładowcy i prelegenci licznych szkoleń i osoby nieustannie dbające o rozwijanie swojej wiedzy i doświadczenia. Więcej informacji o kadrze NLS znajdziesz w zakładce „Eksperci”.

Nie mam żadnego doświadczenia treningowego, a chciałbym zacząć pracować nad sylwetką. Co mam robić? Jak zacząć?

Po pierwsze, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – trafiłeś we właściwe miejsce. Zespół New Level Sport ma w ręku wszystkie narzędzia, dzięki którym osiągniesz swój cel sportowy lub sylwetkowy.

Po drugie, musisz wiedzieć, do czego dążysz. Chcesz większych mięśni? Marzysz o pozbyciu się oponki wokół pasa? Chcesz poprawić swoje wyniki sportowe? Określ swój cel, a my pomożemy Ci go zrealizować.

Jedyne, co musisz zrobić, to kliknięcie w guzik Subskrypcji widoczny na dole strony i podanie swojego adresu mailowego. W odpowiedzi, prześlemy do Ciebie ankietę, a po jej wypełnieniu, przygotujemy spersonalizowany program treningowy i/lub plan żywieniowy, dzięki któremu od razu ruszysz do przodu.

Czy muszę mieć dostęp do siłowni, żeby wykonywać Wasze treningi?

W większości przypadków, treningi przygotowane przez ekspertów New Level Sport powinieneś wykonać w dobrze wyposażonej siłowni lub klubie fitness, gdzie będziesz mieć dostęp do wszystkich niezbędnych sprzętów i akcesoriów treningowych. To po prostu najłatwiejsza opcja. Jesteśmy jednak świadomi tego, że nie każdy może sobie pozwolić na dostęp do takiego miejsca.

W naszej bazie znajdziesz więc też liczne domowe treningi, a w każdym programie treningowym podpowiadamy, jak w prosty sposób poprzez zmianę ćwiczenia lub zastosowanie innego wariantu danego ruchu zastąpić sprzęt z siłowni (wyciągi, sztangi, trap bary).

Czy programy treningowe New Level sport są bezpieczne?

Wszystkie programy treningowe New Level Sport zostały przygotowane przez sztab doświadczonych i doskonale wykształconych ekspertów, którzy związani są ze sportem i fitnessem od wielu lat. Wykonując nasze treningi, masz zatem pewność, że są one w zupełności bezpieczne i stworzone z dbałością o każdy szczegół.

Zachowując odpowiednią technikę ćwiczeń, dbając o prawidłową dietę i regenerację, a także dobierając obciążenia do swoich możliwości siłowych, będziesz w stanie osiągać rezultaty bez obaw o kontuzje i urazy.

Co jeśli chcę trenować w domu? Czy treningi New Level Sport przeznaczone są jedynie na siłownię?

Wyciągi, piłki gimnastyczne, trap bary, sandbagi, taśmy TRX, gumy oporowe, odważniki kettlebell – nasi eksperci wiedzą, że nie samą sztangą i hantlami człowiek żyje, a świat fitness wygląda nieco inaczej niż w czasach królowania Arnolda.

Dlatego wśród programów treningowych New Level Sport znajdziesz zarówno oldschoolowe treningi, oparte o znaczną część wyposażenia dostępnego w siłowni, jak i nowoczesne treningi domowe, które wykonasz bez problemu, posiadając jedynie podstawowe akcesoria treningowe. To Ty decydujesz czy pójdziesz w rozmach czy minimalizm.

Czy treningi przygotowane w New Level sport są dla każdego?

Zdecydowanie! Wszystkie plany treningowe New Level Sport mogą być wykonywane przez każdą zdrową osobę bez ograniczeń ruchowych, bez względu na wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Niech kompasem będzie jednak w tym przypadku zdrowy rozsądek, znajomość własnego organizmu, doświadczenie oraz poziom umiejętności.

Każdy program treningowy opisany jest bardzo precyzyjnie, zarówno jeśli chodzi o cel treningowy, jak i sugerowany stopień zaawansowania.

Osobom bez większego doświadczenia w treningu siłowym zapewne trudno będzie optymalnie realizować programy oparte o bardzo skomplikowane wzorce ruchowe, jak choćby rwania sztangi czy przysiady ze sztanga nad głową, oraz wymagające techniki, przykładowo serie cluster, serie piramidalne czy serie gigant. Z kolei bardziej doświadczonych bywalców siłowni nie zadowolą plany treningowe, które stworzono z myślą o początkujących adeptach treningu siłowego.

Nie masz na siebie pomysłu? Kliknij na guzik Subskrybuj i zyskaj dostęp do spersonalizowanego planu treningowego oraz możliwości konsultacji z naszymi ekspertami.

Czy treningi New Level Sport są skuteczne? Czy pomogą mi schudnąć lub nabrać masy mięśniowej?

Trening siłowy (i każdy inny), dieta oraz regeneracja są niczym trzy nogi podpierające taboret o nazwie „Sukces” – niemożliwe jest, żeby rozsiąść się na nim wygodnie i cieszyć osiągnięciem swojego sylwetkowego celu bez kompleksowego zadbania o wszystkie trzy elementy treningowego rzemiosła.

Jedno możemy Ci jednak obiecać – nasze plany treningowe są przygotowane zgodnie z najnowszym stanem wiedzy o sportach siłowych i jeśli włożysz w proces budowania wymarzonej sylwetki odpowiednio dużo wysiłku, będziesz systematyczny oraz dopilnujesz, żeby Twój taboret solidnie opierał się o podłoże wszystkimi nogami, NLS będzie Twoją droga do sukcesu.

Czy muszę wykonywać treningi New Level Sport przez okres opisany w programie?

Trening siłowy i osiąganie celów sylwetkowych to maraton, nie sprint, a uzyskane rezultaty zależą od naprawdę wielu czynników, wśród których prymują: aktualny poziom wytrenowania, uwarunkowania genetyczne, doświadczenie, poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, dieta, regeneracja i sen, a nawet poziom stresu (kortyzol ma dewastujące działanie na procesy anaboliczne, a sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej) czy równowaga hormonalna.

Dlatego nie zdziw się, że „4-tygodniowy program treningowy na większe mięśnie klatki piersiowej” nie uczynił z Ciebie połączenia Arnolda Schwarzeneggera z Larrym Wheels’em w zaledwie miesiąc. Podany przy każdym planie treningowym czas jest minimalnym okresem, przez jaki należy wykonywać dany trening, żeby mieć szansę odnotować jakiekolwiek rezultaty.

Nie musisz się jednak sztywno trzymać tabelki! Zauważyłeś, że nasz program Ci służy i chcesz kontynuować go dłużej, niż sugeruje to rozpiska? Śmiało! A może uważasz, że powinieneś coś zmienić, bo odczuwasz stagnację? Go for it! Pamiętaj, że żadna tabelka nie zastąpi obserwacji własnego organizmu. To Ty znasz siebie najlepiej. A my będziemy Twoim osobistym trenerem, który pomoże Ci przetworzyć wszystkie te informacje z korzyścią dla Ciebie.

Czy mogę łączyć treningi przygotowane przez ekspertów New Level Sport ze swoim dotychczasowym planem treningowym?

Jest tylko jedna poprawna odpowiedź: to zależy. Znowu musimy się odwołać do zdrowego rozsądku i umiejętności oceny sytuacji.

Jeśli w Twojej treningowej rzeczywistości króluje klasyczny trening FBW (Full Body Workout – trening całego ciała) ze sztangą wykonywany trzy razy w tygodniu, połączenie go z naszym treningiem Push/Pull/Legs będzie nie tyle nierozsądne, co wręcz niebezpieczne (o ile w ogóle będzie to możliwe przez nieprawdopodobną wręcz objętość treningową tego nowopowstałego potworka).

Z drugiej jednak strony, jeśli trenujesz systemem split (trening dzielony na poszczególne grupy mięśniowe), ale nie jesteś zadowolony ze swojego treningu klatki piersiowej i tricepsów (dla wielu – określany mianem poniedziałkowego klasyku!), z powodzeniem możesz zastąpić go znalezionym w bazie treningowej New Level Sport treningiem o podobnej charakterystyce.

Mam naprawdę mało czasu na trening. Czy możliwe jest pogodzenie siłowni i codziennych obowiązków?

Jesteśmy świadomi, że zdecydowana większość ludzi nie może sobie pozwolić na trzygodzinne treningi siłowe codziennie lub co drugi dzień. Siłownia siłownią, a życie życiem. Dlatego też eksperci i trenerzy New Level Sport przygotowali cały szereg planów treningowych, których czas wykonania nie przekracza 60 minut.

Wszystko dzięki umiejętnemu zastosowaniu wielu metod i technik treningowych, jak choćby AMRAP, EMOM, superserie, serie łączone, treningi obwodowe i wiele, wiele innych.

Nic Ci te nazwy nie mówią? Zajrzyj do naszego Słownika Pojęć Treningowych i zacznij nadrabiać zaległości. I pamiętaj, dobry trening jest jak dobra książka – nie musi być długi.

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN