Treningi na nogi

Siła dolnych partii mięśniowych jest kluczowa w utrzymaniu stabilności i równowagi podczas  wykonywania codziennych aktywności oraz w trakcie sportowej rywalizacji. Wzmocnienie tych mięśni pomaga poprawić koordynację ruchową oraz osiągnąć lepsze wyniki w wielu dyscyplinach sportu. Nie bądź jak inni – nie pomijaj dnia nóg!

NAJPOPULARNIEJSZE TRENINGI NA NOGI

  • All Post
  • NOGI
fot. Unsplash

Trening nóg z elementem kondycyjnym to tak naprawdę... trening ogólnorozwojowy, tyle że największą robotę wykonają dolne partie mięśniowe. Obecność tego tajemniczego elementu kondycyjnego, którym są osławione burpees, pozwoli Ci pracować nie tylko nad sylwetka, ale też wydolnością. 

  • All Post
  • NOGI
fot. Freepik

Mocne nogi to nie tylko ochrona stawów przed urazem. Dobrze rozbudowane mięśnie dolnych partii pozwolą Ci więcej dźwigać i wykonywać cięższe ćwiczenia na całe ciało, przydadzą się też w innych dyscyplinach, jak np. kolarstwo. Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, wystarczą dwa hantle, aby trening na mocniejsze nogi przeprowadzić w…

  • All Post
  • NOGI
fot. Freepik

Przysiady to ćwiczenie, które już samo w sobie angażuje naprawdę duże (i dużo) grupy mięśniowe. A jeśli dodasz do tego parę dodatkowych elementów, np. wyciskanie hantli, to jeszcze długo po treningu Twoje mięśnie będą spalać kalorie – jak piasek pustyni, który wchłania wodę. Efekty przyjdą oczywiście nie od razu, ale…

WSZYSTKIE PROGRAMY TRENINGOWE NA NOGI

Wiesz, że rekord świata w przysiadzie ze sztangą wynosi aż 592,3 kg? Nie będziemy wymagać od Ciebie aż tak ekstremalnych obciążeń, ale obiecujemy, że poprzeczka zawieszona jest wysoko. Urozmaicone metody treningowe, różnorodny sprzęt, nowoczesne spojrzenie na fitness – to wszystko znajdziesz w naszych treningach mięśni nóg.

  • All Post
  • NOGI
fot. Unsplash

Trening nóg z elementem kondycyjnym to tak naprawdę... trening ogólnorozwojowy, tyle że największą robotę wykonają dolne partie mięśniowe. Obecność tego tajemniczego elementu kondycyjnego, którym są osławione burpees, pozwoli Ci pracować nie tylko nad sylwetka, ale też wydolnością. 

fot. Unsplash

Mocne i silne nogi to nie tylko dodatek do harmonijnej sylwetki. Pozwolą Ci one na więcej w przypadku innych ćwiczeń – głównie tych zmuszających do wysiłku całe ciało. Jeżeli zadbasz o mięśnie w tym obszarze, zdecydowanie zmniejszysz ryzyko kontuzji kolana. Dobra wiadomość? Ten trening na silne nogi wymaga jedynie hantli.

fot. Freepik

Plyometryczny trening nóg – na czym może to polegać? Na wyjściu poza dość wąski wachlarz ćwiczeń, które na co dzień wszyscy wykonujemy podczas treningu dolnych partii mięśniowych. Porzucamy przysiady ze sztangą, wykroki i wyciskania na maszynie. Stawiamy za to na dynamiczne ruchy kształtujące moc. 

fot. Freepik

Obwodowy trening bez wypuszczania sztangi i... z rundą karną na airbike'u, jeśli już tę sztangę z rąk wypuścisz. Będzie to ogromne wyzwanie dla barków: ich mobilności i siły. Jeśli w tym obszarze masz braki, może to nie być program treningowy dla Ciebie. 

fot. Freepik

Nogi to największe mięśnie w Twoim ciele, dlatego dobrze je wykorzystać do maksymalnego spalania kalorii w minimalnie krótkim czasie. I wcale nie są Ci potrzebne skomplikowane ćwiczenia czy wielki ciężar. Choć odrobina szaleństwa (serie piramidalne) może się przydać. 

fot. Freepik

Przysiady to ćwiczenie, które już samo w sobie angażuje naprawdę duże (i dużo) grupy mięśniowe. A jeśli dodasz do tego parę dodatkowych elementów, np. wyciskanie hantli, to jeszcze długo po treningu Twoje mięśnie będą spalać kalorie – jak piasek pustyni, który wchłania wodę. Efekty przyjdą oczywiście nie od razu, ale po kilku dniach treningu.

fot. Freepik

Mocne nogi to nie tylko ochrona stawów przed urazem. Dobrze rozbudowane mięśnie dolnych partii pozwolą Ci więcej dźwigać i wykonywać cięższe ćwiczenia na całe ciało, przydadzą się też w innych dyscyplinach, jak np. kolarstwo. Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, wystarczą dwa hantle, aby trening na mocniejsze nogi przeprowadzić w domu.

fot. Freepik

Trening nóg i pośladków to praca największych grup mięśni, a to oznacza setki spalonych kilokalorii podczas pojedynczej sesji oraz ogromny zastrzyk testosteronu i hormonu wzrostu. A reszta ciała rzeźbi się praktycznie sama, przy okazji zamieniając Cię w maszynę do wygrywania w każdym sporcie. To co, leg day is the best day?

fot. Freepik

Kolana to – zaraz obok pleców – jedno z najpopularniejszych miejsc pod względem kontuzji. Gdy je nadwerężysz, musisz natychmiast podjąć działania naprawcze aby uniknąć urazu. Na szczęście jest na to prosty sposób, który możesz wykorzystać zarówno w domu, jak i w siłowni. Przedstawiamy plan treningowy na mocne kolana, który pomoże Ci je wzmocnić.

Pobij rekord w martwym ciągu ze sztangą

Włącz ten program do swojej obecnej rutyny treningowej, by w martwym ciągu ze sztangą zacząć bić rekord za rekordem, a przy okazji zbuduj mięśnie, które poradzą sobie z każdym zadaniem. Silne, proporcjonalne ciało i lepsze wyniki w każdej dyscyplinie sportu zyskasz w pakiecie. Potrzebujesz tylko 8 tygodni, ciężkiej sztangi i masy samozaparcia. To zaczynaj!

Zbuduj fundament swojej sylwetki: Mocne nogi w 6 tygodni

Chcesz zbudować imponujące nogi, ale nie wiesz, jak zacząć? Ten plan jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jest prosty, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, a dodatkowo pozwala szlifować swoje umiejętności w siłowni. Trzymaj się go i ćwicz regularnie, a szybko zauważysz różnicę w obwodzie ud i łydek. Gotowy do pracy?

Objętościowy trening nóg dla wytrwałych 

Bezkompromisowy, męczący i… skuteczny. Oto program, który pozwoli Ci zbudować nogi jak u greckiego boga. Zabiera dużo czasu, lecz wymaga jedynie dwóch dni w tygodniu. Przygotowaliśmy go z myślą o osobach, które podstawowe plany na dolne partie ciała mają już za sobą i chciałyby spróbować czegoś bardziej wymagającego. 

Rugby - trening na lepsze wyniki sportowe

Przysiady, martwe ciągi, wyciskania nad głowę – tutaj nie ma miejsca na kulturystyczne pompowanie bicków. Zdecydowana większość prezentowanych ćwiczeń to ruchy wielostawowe. Wszystko to serwujemy w superseriach, AMRAP-ach i technice drabinowej. Treningi zostały ułożone tak, aby były maksymalnie funkcjonalne. Priorytetem jest zwiększenie Twojej ogólnej siły. 

Trening nóg z dużą objętością

Chcesz rozbudować muskulaturę swoich nóg? Poszukujesz planu, który celuje szczególnie w mięśnie dolnej partii ciała? Poniższy program może być strzałem w dziesiątkę! Wymagający, męczący i dostarczający pożądane efekty, pozwoli Ci na połączenie wolnych ciężarów z maszynami siłowymi. Zastosuj go solo lub jako uzupełnienie treningu, a szybko zauważysz różnicę.

Przysiady z dużym ciężarem

Prosty, krótki i konkretny program wspomagający budowę mięśni w obrębie nóg oraz rozwijanie ich siły. Chociaż wygląda niepozornie, to da Ci prawdziwy wycisk, jeżeli podejdziesz do niego poważnie. Dodatkowo trening ten opiera się na jednym z najpopularniejszych ćwiczeń wykonywanych na dolne partie ciała – przysiadzie.

Trening mięśni czworogłowych dla osób oszczędzających kolana

Ten program treningowy na muskulaturę nóg dedykujemy szczególnie osobom, które mają za sobą kontuzję kolana, ale i ci, którzy pragną wzmocnić mięśnie na tyle, by kontuzji w przyszłości uniknąć, również powinny go wykonać. Wszystkie ćwiczenia z tego zestawy oszczędzają stawy, natomiast dają ostro popalić mięśniom. Czy to możliwe? Jak najbardziej.

Trening na silne i masywne nogi z seriami piramidalnymi

Jeśli wybrałeś ten trening, to albo szukasz nowego wyzwania dla swoich już teraz potężnych mięśni nóg, albo zbudowanie fundamentów sylwetki stanowi dla Ciebie poważny problem i szukasz skutecznego rozwiązania. Jednak bez względu na Twoje motywacje,  ten trening na większe i silniejsze nogi sprawi, że jutro będziesz odczuwać DOMS-y, a za cztery tygodnie z satysfakcją spojrzysz na osiągnięte rezultaty.

Poprawa siły w przysiadzie [Wyzwanie NLS]

Jeśli zależy Ci na wyraźnej poprawie osiągów siłowych w przysiadzie ze sztangą, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Ten trening ma jeden zasadniczy cel: wzmocnić mięśnie czworogłowe ud, co oczywiście przełoży się na siłę generowaną w trakcie tego popularnego boju. 

Trening nóg dla początkujących [Serie piramidalne]

Nasz trening nóg przeznaczony dla osób początkujących angażuje mięśnie czworogłowe uda, dwugłowe uda, pośladki i łydki. Można zatem zaryzykować tezę, że dobór ćwiczeń pozwala kompleksowo przetrenować dolne partie mięśniowe. Można też zaryzykować rozpoczęcie treningów i zacząć rosnąć jak na bomb... drożdżach. 

Pokaż więcej

End of Content.

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN