Treningi na brzuch

Silne mięśnie brzucha chronią kręgosłup, zmniejszając ryzyko kontuzji i przeciążeń, które mogą wystąpić podczas intensywnego treningu lub rywalizacji sportowej. Już ten argument powinien przekonać Cię, że warto wdrożyć do swojego programu treningowego ćwiczenia wzmacniające brzuch. Nasi eksperci przygotowali ich naprawdę sporo. Spróbuj i wykuj brzuch z stali.

NAJPOPULARNIEJSZE TRENINGI NA BRZUCH

  • All Post
  • BRZUCH
fot. Unsplash

WOD, czyli crossfitowy Workout Of the Day, to nic innego niż trening, tyle że obowiązkowo złożony z obwodów i wykonywany z dużą intensywnością. Zazwyczaj składa się też z typowo crossfitowych ćwiczeń, w których dynamika odgrywa kluczową rolę. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zapraszamy na nasz WOD na spalanie tłuszczu.

  • All Post
  • BRZUCH
fot. Unsplash

Wady postawy mogą wynikać z wielu czynników i bardzo często są nie tylko kwestią estetyczną. Jeżeli chciałbyś poprawić swoją prezencję, z pomocą przyjdą Ci ćwiczenia wykonywane asymetrycznie, które wymuszają zachowanie prostych pleców. Trening na lepszą postawę wzmocni mięśnie, co sprawi, że Twoje mięśnie będą w stanie utrzymać ciało we właściwej…

  • All Post
  • BRZUCH
fot. Freepik

Uważasz, że Twoje mięśnie core mogłyby popracować nieco mocniej na następnym treningu? Przedstawiamy zestaw ćwiczeń, który Ci to umożliwi. Odmienisz deskę przez wszystkie przypadki, a dodatkowo wykonasz jeszcze kilka innych ćwiczeń z masą własnego ciała. Rozpiskę możesz potraktować jako osobny trening na mięśnie core lub dodatek do obecnej rutyny.

WSZYSTKIE PROGRAMY TRENINGOWE NA BRZUCH

Wzmacnianie mięśni brzucha może pomóc w redukcji bólu pleców, który często wynika z osłabienia mięśni korpusu w wyniku siedzącego trybu życia i niewłaściwej postawy. Silne mięśnie brzucha działają jako pas stabilizujący, który chroni kręgosłup i zmniejsza obciążenie mięśni pleców.

  • All Post
  • BRZUCH
fot. Unsplash

WOD, czyli crossfitowy Workout Of the Day, to nic innego niż trening, tyle że obowiązkowo złożony z obwodów i wykonywany z dużą intensywnością. Zazwyczaj składa się też z typowo crossfitowych ćwiczeń, w których dynamika odgrywa kluczową rolę. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zapraszamy na nasz WOD na spalanie tłuszczu.

fot. Unsplash

Wady postawy mogą wynikać z wielu czynników i bardzo często są nie tylko kwestią estetyczną. Jeżeli chciałbyś poprawić swoją prezencję, z pomocą przyjdą Ci ćwiczenia wykonywane asymetrycznie, które wymuszają zachowanie prostych pleców. Trening na lepszą postawę wzmocni mięśnie, co sprawi, że Twoje mięśnie będą w stanie utrzymać ciało we właściwej pozie.

fot. Freepik

Uważasz, że Twoje mięśnie core mogłyby popracować nieco mocniej na następnym treningu? Przedstawiamy zestaw ćwiczeń, który Ci to umożliwi. Odmienisz deskę przez wszystkie przypadki, a dodatkowo wykonasz jeszcze kilka innych ćwiczeń z masą własnego ciała. Rozpiskę możesz potraktować jako osobny trening na mięśnie core lub dodatek do obecnej rutyny.

fot. NLS

Serie piramidalne to fantastyczne narzędzie do skalowania trudności treningu. Pozwalają na wykorzystanie zarówno dużych ciężarów, jak i sporej objętości. Umożliwiają też pracę w wysokich zakresach tętna. Zobacz, jak trenerzy NLS użyli serii piramidalnych i spróbuj się z nimi zmierzyć. 

fot. Freepik

Sześciopak to nie jedyna partia, jaką warto ćwiczyć w obrębie core. Jeżeli chcesz zapewnić mu odpowiednią oprawę, wypróbuj ten trening na mięśnie skośne brzucha. Mamy dla Ciebie dwie opcje: ze sprzętem lub bez. Dzięki temu możesz ćwiczyć zawsze, gdziekolwiek jesteś, nie ryzykując przerwy w planie treningowym.

Izometryczny trening brzucha w domowym zaciszu

Plan przygotowany z myślą o osobach, które nie chcą lub nie mogą ćwiczyć na siłowni. A takich, wbrew pozorom, jest całkiem sporo. Składa się z trzech treningów wykorzystujących w większości ruchy kalisteniczne. Po zrealizowaniu 6-tygodniowego programu znienawidzisz deskę, ale Twój brzuch będzie niczym ze stali. 

Trening mięśni brzucha w 15 minut

Bazowy, podstawowy, prosty, dla początkujących – można mnożyć takie określenia w kontekście tego treningu brzucha. Składa się z zaledwie dwóch ćwiczeń i trwa 15 minut. To idealny trening uzupełniający, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie brzucha i poprawisz tym samym wyniki w innych ćwiczeniach.

Domowy trening brzucha dla kobiet

Jeśli i Ty wciąż poszukujesz idealnego sposobu, aby wreszcie w lustrze zobaczyć płaski brzuch z widocznym sześciopakiem, mamy dla Ciebie kombinację treningu siłowego z treningiem cardio, która w połączeniu z mądrze prowadzoną dietą pomoże Ci zrealizować ten cel.  Bez potu się jednak nie obędzie. 

Intensywny trening mięśni brzucha w 10 minut [Trening w domu]

Ten krótki trening brzuch ma na celu udowodnić, że skuteczny trening hipertroficzny wcale nie musi być długi. Ba! W przypadku mięśni brzucha wcale długi być nie powinien. Nasz trening nie dość, że trwa tylko 10 minut, to jeszcze angażuje cały korpus pod wieloma kątami i w wielu płaszczyznach ruchu. 

Obwodowy trening dolnych mięśni brzucha

Przedstawiamy trwający zaledwie 10 minut trening, którego celem jest zwiększenie widoczności dolnej części mięśni brzucha poprzez ich znaczącą rozbudowę. I zanim powiesz, że to niemożliwe, próbowałem wszystkiego, dołu brzucha nie sposób wytrenować, najpierw spróbuj. Po kilku tygodniach zauważysz wyraźną różnicę. I będziesz potrzebował węższych w pasie spodni.

Sześciopak dla zaawansowanych [Trening brzucha]

Ten plan przeznaczony jest dla osób, których sylwetka już jest godna Wielkiej Plażowej Popisówy, ale chcą jeszcze dokonać ostatnich szlifów, by odsłonić najdrobniejsze detale mięśni brzucha i uwydatnić je pod skórą. Krótki, prosty, skuteczny. Można napisać o nim w skrócie: docinka maksymalna!

Trening mięśni brzucha dla kobiet

Kto powiedział, że zarysowany sześciopak to wyłącznie męskie marzenie? Panie też pragną płaskiego brzucha i widocznych mięśni. A marzenia trzeba realizować. Pomoże w tym ten program treningowy, który składa się z ćwiczeń na mięśnie brzucha z wykorzystaniem wyciągu, hantli, drążka, a także ze starej, poczciwej deski.

Dwudniowy trening mięśni brzucha dla średnio zaawansowanych

Poniższa propozycja jest skierowana zarówno do pań, jak i panów, których celem jest wzmocnienie i rozbudowanie mięśni brzucha. Jeżeli chcesz sześciopak na wakacje, to opcja godna uwagi. To trening o prostych zasadach, nie wymagający wiele czasu ani sprzętu. Warunkiem powodzenia są przede wszystkim systematyczność i odpowiednio zbilansowana dieta.

Hipertrofia mięśni brzucha [Widoczny sześciopak]

Widoczny sześciopak to z jednej strony zredukowana do niskiego poziomu tkanka tłuszczowa, natomiast z drugiej strony to pokaźnych rozmiarów mięśnie proste brzucha. Czyli i to, co ląduje na talerzu, i codzienna aktywność fizyczna. Z dietą Ci nie pomożemy, ale trening skoncentrowany na budowaniu mięśni korpusu dostarczamy na srebrnej tacy. 

Trening brzucha: 5 prostych kroków do mięśni ze stali

Ten ekspresowy trening brzucha możesz zrobić nawet teraz, bo nie potrzebujesz do niego żadnego sprzętu (przyda się ewentualnie mata treningowa). Tak upadła właśnie ostatnia wymówka. Doczytaj ten tekst do końca, a następnie zabieraj się do roboty. Brzuch ze stali, o którym zawsze marzyłeś, znajduje się pięć kroków od Ciebie.

Trening brzucha: Zbuduj 6-PAK bez wychodzenia z domu

Płaski brzuch, z wyraźnie zaznaczonymi mięśniami to cel, do którego dążymy wszyscy. Wszyscy mamy też sekretne sposoby na jego osiągnięcie; problem w tym, że większość z nich po prostu nie działa. Oto sprawdzony patent na zbudowanie imponującego ABS-u, który nie tylko będzie dumnie się prezentował, ale pozwoli też na więcej podczas treningu i uprawianiu sportu.

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN