Intensywny trening mięśni brzucha w 10 minut [Trening w domu]

Ten krótki trening brzucha ma na celu udowodnić, że skuteczny trening hipertroficzny wcale nie musi być długi. Ba! W przypadku mięśni brzucha wcale długi być nie powinien. Nasz trening nie dość, że trwa tylko 10 minut, to jeszcze angażuje cały korpus pod wieloma kątami i w wielu płaszczyznach ruchu. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
8 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Piłka gimnastyczna, drążek, kółko do rolowania
Rodzaj treningu/-ów w programie
Split (Trening dzielony)
Czas trwania jednostki treningowej
10 minut

Intensywny trening mięśni brzucha w 10 minut [opis programu]

Wszyscy słyszeliśmy powtarzaną od lat tezę, że sześciopak buduje się w kuchni. Czy to prawda? Owszem, prawda, ale nie cała prawda. Dowodem na to są zdjęcia doświadczonych kulturystów, którzy mają masywne mięśnie brzucha, widoczne nawet przy 15% tkanki tłuszczowej. Ci sportowcy na pewno nie są „docięci”. Mają ogromną masę mięśniową i daleko im do plażowej sylwetki, a mimo to rozmiar ich mięśni brzucha pozwala każdemu z paków wyraźnie odcinać się pod skórą.  

Ty też możesz osiągnąć podobny rezultat. Musisz tylko postawić na odpowiedni trening. Tak się składa, że mamy jeden pod ręką. 

Przedstawiamy intensywny trening brzucha, który eksperci NLS zaprojektowali tak, aby pomóc Ci zbudować po prostu większe mięśnie brzucha – mięśnie, które są zauważalne bez wdrażania drastycznej redukcji tkanki tłuszczowej. 

Trenuj trzy razy w tygodniu, zachowując co najmniej jeden dzień przerwy na regenerację pomiędzy treningami. Dobrym pomysłem jest wdrożyć ten trening brzucha jako finisher po swoim treningu siłowym.  

Proces budowania mięśni na pewno nie przyniesie efektów w ciągu tygodnia czy dwóch, ale jeśli będziesz trenować z dużą intensywnością i regularnie, efekty pojawią się prędzej czy później.  

Jak trenować?

Ćwiczenia są połączone w obwód. Nie przewidziano żadnego odpoczynku pomiędzy poszczególnymi ruchami. Dopiero po skończonym obwodzie możesz złapać oddech, ale staraj się, by przerwy nie trwały zbyt długo. Twoim celem jest ukończenie jak najwięcej obwodów w ciągu 10 minut treningu.  

 

Słownik pojęć i praktyczne porady  

Hipertrofia mięśniowa  

Hipertrofia mięśniowa to proces wzrostu i zwiększania objętości komórek mięśniowych, który prowadzi do budowania masy mięśniowej oraz siły mięśni. Hipertrofia występuje w wyniku intensywnych ćwiczeń fizycznych, takich jak trening siłowy, podczas których mięśnie są obciążane w sposób, który powoduje mikrourazy w ich strukturze. W odpowiedzi na te uszkodzenia organizm naprawia i odbudowuje włókna mięśniowe, powodując ich wzrost. Tyle wyjaśnienie naukowe. Każdemu ćwiczącemu wystarczy jednak informacja, że hipertrofia mięśniowa jest tożsama z procesem budowania masy mięśniowej i te terminy mogą być wykorzystywane zamiennie w kontekście treningu siłowego.   

Ciężar  

Ten trening brzucha nie przewiduje wykorzystywania dodatkowego obciążenia, ale to nie oznacza, że jest łatwy. Przekonasz się o tym na własnej skórze. 

Tempo  

Klasyczne tempo wykonywania powtórzeń, bez wydłużonych faz i pauz. Trenuj intuicyjnie, pamiętając o prawidłowym oddychaniu, a idealanie wstrzelisz się w zapisane 1-0-1-0. A jak potraktować tempo treningu w szerszym ujęciu? W ćwiczeniach od 1 do 5 utrzymuj równy, mocny rytm, ale nie zapominaj, że przed Tobą aż 10 minut treningu. A deska to deska – musisz wytrzymać i tyle. 

Sprzęt potrzebny do wykonania treningu 

Lista sprzętu została ograniczona do niezbędnego minimum i zawiera jedynie piłkę gimnastyczną, drążek i kółko do rolowania, w związku z czym trening można z powiedzeniem wykonać w domu. Polecamy jednak połączyć go ze swoim treningiem siłowym. 

Intensywny trening mięśni brzucha w 10 minut [rozpiska treningowa]

Twój trening

Ćwiczenia połączone są w obwód bez przewidzianego odpoczynku. Co to oznacza w praktyce? Przejdź przez pierwszą serię pierwszego ćwiczenia, a po jej skończeniu od razu zacznij pierwszą serię drugiego ćwiczenia. I tak aż do ostatniego ćwiczenia. Dopiero teraz możesz odsapnąć. Ile czasu? Ile potrzebujesz, ale pamiętaj, że celem jest wykonanie jak największej liczby obwodów w ciągu 10 minut.

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Spięcia brzucha
Jak najwięcej w 10 minut
10
1-0-1-0
-
2. Martwy robak
Jak najwięcej w 10 minut
Po 5 na stronę
1-0-1-0
-
3. Unoszenie nóg w zwisie na drążku
Jak najwięcej w 10 minut
10
1-0-1-0
-
4. Odwrócone spięcia brzucha
Jak najwięcej w 10 minut
10
1-0-1-0
-
5. Rolowanie piłki szwedzkiej
Jak najwięcej w 10 minut
10
1-0-1-0
-
6. Deska
Jak najwięcej w 10 minut
60 sekund
Izometria
Według potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NEW LEVEL SPORT, UL. HANDLOWA 7, 81-061 GDYNIA.
TEL: +48 530 085 036, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN