Błyskawiczny trening metaboliczny

Rwanie hantli i jazda na airbike’u – te dwa ćwiczenia zmuszą do pracy wszystkie Twoje mięśnie, od stóp do głowy. Jeśli na koniec będziesz w stanie wypowiedzieć choćby słowo, to… zacznij od początku. Zapraszamy na nasz błyskawiczny trening metaboliczny. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle, airbike
Rodzaj treningu/-ów w programie
HIIT (Trening interwałowy o wysokiej intensywności)
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Błyskawiczny trening metaboliczny [opis programu]

Lubimy niecodzienne podejście do treningu, dlatego też znajdziesz na stronach NLS sporo programów treningowych, które nie wpisują się w klasyczne postrzeganie treningu oporowego. Pełno tu treningów w stylu EMOM, AMRAP. 

Wierzymy bowiem, że nie można mówić o byciu w formie bez zadbania o wydolność. Dlatego bardzo często stawiamy na wymagające programy łączące w sobie trening siłowy z treningiem kondycyjnym. Nasz błyskawiczny trening metaboliczny jest idealnym tego przykładem. 

Przejdźmy jednak do konkretów. To trening obwodowy, a obwód składa się w tym przypadku z zaledwie dwóch ćwiczeń: jazdy na airbike’u i rwania hantla. Dokładnie w tej kolejności. W pierwszym ruchu będziesz liczył liczył spalone kcal, natomiast w drugim powtórzenia. W każdym kolejnym obwodzie liczba kcal i powtórzeń będzie spadać. Wszystko po to, byś był w stanie utrzymać wysokie tempo treningu. 

Wskocz na airbike’a i zaciśnij zęby. Spal 30 kcal tak szybko, jak możesz, zeskocz z maszyny, złap hantla i wykonaj 20 naprzemiennych rwań jednorącz. Weź głęboki oddech i wróć na airbike’a. Odejmij 5 kcal i 5 powtórzeń od celu, który masz osiągnąć na każdym z urządzeń. W sumie w trakcie 4 obwodów powinieneś spalić 90 kcal i zrobić 50 rwań.

Wykonuj go raz w tygodniu, kiedy nie możesz pozwolić sobie na długi, kompleksowy trening. 

Technika treningu

Airbike

Jeśli nie trenowałeś na airbike’u, to przygotuj się na jazdę życia. To urządzenie angażujące całe ciało, więc pracuj mocno zarówno nogami, jak i ramionami, by dotrzeć do celu jak najszybciej. Im mocniej pchasz, tym większy opór, ale to oznacza, że kalorie spalasz w okamgnieniu

Rwanie hantla

Połóż hantlę na ziemi między nogami i zrób przysiad. Złap ciężarek i jednym płynnym ruchem wstań, przenosząc go jednocześnie w wyprostowanej ręce nad głowę. Wróć do przysiadu i powtórz wszystko drugą ręką. Ćwicz szybko i dynamicznie, ale cały czas kontroluj ruch ciężarka.

Gdy wykonasz 20 rwań, wracaj na airbike’a i tym razem postaraj się spalić 15 kcal. To ma być wysiłek maksymalny, więc nie trać czasu na powolny marsz do maszyny. W drugą stronę to samo – postaraj się robić pierwsze z rwań, gdy jeszcze kręci się koło maszyny. Za każdym razem zmniejszaj cel na danym urządzeniu o 5, aż dobijesz do 0. Teraz możesz łapać oddech. Zasłużyłeś.

 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Ten trening został stworzony z myślą o doświadczonych bywalcach siłowni, którzy nie tylko potrafią poprawnie wykonać rwanie hantla, ale też znają swoje możliwości w tym zakresie. Nasza rada: dobierz ciężar zdecydowanie mniejszy, niż kiedy wykonujesz samo rwanie hantla w kilku seriach. Obecność airbike’a zmienia wszystko. Weź też pod uwagę fakt, że rwanie wykonasz naprzemiennie, zatem dobrym rozwiązaniem jest hantle dopasowany do słabszej ręki. 

Tempo

Trening jest błyskawiczny to i tempo nie może być ślamazarne, prawda? Zwłaszcza na airbie’u daj z siebie wszystko. W przypadku rwania hantla nadrzędna jest technika, nie tempo. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Jeden porządny hantel i jeden równie porządny airbike. O ile pierwszy z nich znajdziesz praktycznie wszędzie, o tyle rower powietrzny – bo tym mianem bywa też określany – nie jest aż tak popularny. Najczęściej znaleźć go można w boxach crossfitowych. 

Błyskawiczny trening metaboliczny [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Jazda na airbike'u
4
30 kcal, 25 kcal, 20 kcal, 15 kcal
1-0-1-0
-
2. Rwanie hantla
4
20, 15, 10, 5
1-0-1-0
-

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN