Ekspresowy trening z kettlebellem – Twój plan na mięśnie gotowe do wyzwań

Ten ekspresowy trening z kettlebellem potraktuj albo jako tzw. finisher, czyli ostrą jazdę na koniec treningu, albo w ogóle jako osobną jednostkę uzupełniającą Twój aktualny program treningowy o sesję metaboliczną, która przetestuje naraz Twoją siłę, moc i wytrzymałość. Będziesz wiedział, czy jesteś na właściwej ścieżce i błyskawicznie wprowadzisz korekty.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Ogólna sprawność, spalanie tłuszczu, budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania programu
-
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
Do 30 minut

Ekspresowy trening z kettlebellem Twój plan na mięśnie gotowe do wyzwań [opis programu] 

Ten prosty (nie mylić z „łatwy”) trening z kettlebellem to z jednej strony fitnessowy test, a z drugiej metaboliczna sesja, która doprowadzi Twoje mięśnie do palenia, jednocześnie raz na zawsze rozprawiając się ze zbędnym balastem. Nie będziemy ukrywać: kolejne minuty będą więcej niż wyzwaniem. Dlatego przez cały czas myśl o nagrodzie: ogromnej satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, która procentować będzie jeszcze długo po odłożeniu kettlebella i wyjściu spod prysznica. 

Twoim celem jest 5-10 obwodów składających się z zaledwie 3 ćwiczeń. Haczyk polega na tym, że wszystkie ćwiczenia wykonywać będziesz najpierw na jedną, a następnie na drugą stronę – przez co Twoje mięśnie będą musiały wykonać dodatkową, stabilizującą pracę.

 

Zasady treningu 

Krótki trening nie zwalnia Cię z obowiązku rozgrzewki. Zacznij od 5 minut cardio i streczingu dynamicznego. 

Złap kettlebell jedną ręką i zrób 5 rwań. Po 5. powtórzeniu zatrzymaj kettlebell w prostej ręce nad głową i wykonaj 5 przysiadów. Po ostatnim siadzie opuść kettle na podłogę i zrób 5 swingów. Od razu wykonaj całą sekwencję na drugą rękę. 

Odpocznij do 120 sekund i powtórz cały obwód tyle razy, ile zdołasz. W kolejnych obwodach możesz stawiać na lżejszy kettlebell. Zanotuj ciężar, a podczas kolejnych sesji spróbuj powalczyć z większym obciążeniem.

Staraj się też z treningu na trening skracać przerwy pomiędzy kolejnymi obwodami.

Jeśli wykonujesz ten trening jako finisher, zrób tylko dwa obwody. 

 

Słownik pojęć

Tempo

W tym ekspresowym treningu z kettlebellem ważną rolę odgrywać będzie tempo wykonywanych ćwiczeń. Określone tym razem jako „maksymalne” oznacza, że w każdej rundzie masz dawać z siebie wszystko i grać na czas, ale nigdy kosztem prawidłowej techniki. Zerkaj co jakiś czas w lustro, albo zrób sobie powtórzenie kontrolne raz na jakiś czas, dzięki któremu raz jeszcze upewnisz się, że każdy etap ćwiczenia wykonujesz poprawnie technicznie. Dobrym pomysłem jest też swój trening nagrać kamerką, a później go odtworzyć, aby sprawdzić, w którym momencie sesji Twoje mięśnie i technika zaczęły niedomagać. Będziesz w ten sposób mógł poprawić się na przyszłość – wiedząc, kiedy warto zwolnić albo zmniejszyć obciążenie.

Ciężar

Postaw na kettlebell, który będzie dla Ciebie wyzwaniem, ale jednak takim, z którym sobie poradzisz na przestrzeni całego treningu. Nie zaczynaj zbyt ostro, bo przed Tobą przecież nawet 10 serii (x 2, bo przecież na obie strony ciała), ale też nie zamieniaj tej metabolicznej jednostki treningowej w spacerek. Najlepszą strategią będzie pierwszy trening potraktować jako próbę generalną – pokombinuj, aż dojdziesz do właściwych wniosków na przyszłość.

Więcej informacji

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, bo jakiś element opisu tego programu wydaje Ci się niejasny, przejrzyj koniecznie nasz słownik pojęć – to świetne źródło wiedzy, które przyda Ci się na każdym etapie Twojej treningowej drogi.

Ekspresowy trening z kettlebellem Twój plan na mięśnie gotowe do wyzwań [rozpiska treningowa] 

Twój trening

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Rwanie kettlebella jednorącz
5-10
Po 5 na stronę
Maksymalne
-
2. Przysiad z kettlebellem nad głową
5-10
Po 5 na stronę
Maksymalne
-
3. Swing kettlebellem
5-10
Po 5 na stronę
Maksymalne
120 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN