Obwodowy trening dolnych mięśni brzucha

Przedstawiamy trwający zaledwie 10 minut trening, którego celem jest zwiększenie widoczności dolnej części mięśni brzucha poprzez ich znaczącą rozbudowę. I zanim powiesz, że to niemożliwe, próbowałem wszystkiego, dołu brzucha nie sposób wytrenować, najpierw spróbuj. Po kilku tygodniach zauważysz wyraźną różnicę. I będziesz potrzebował węższych w pasie spodni.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Początkujący
Czas trwania programu
10 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Piłka gimnastyczna
Rodzaj treningu/-ów w programie
Split (Trening dzielony)
Czas trwania jednostki treningowej
10 minut

Obwodowy trening dolnych mięśni brzucha [opis programu]

Dolna część brzucha jako pierwsza oblewa się tkanką tłuszczową i jako ostatnia zostaje odsłoniona w wyniku skutecznie przeprowadzonej redukcji. Szczególnie widoczne jest to na przykładzie męskich sylwetek – mężczyźni mają tego pecha, że to właśnie tu odkłada się najbardziej oporna tkanka tłuszczowa. 

Mamy jednak dobrą wiadomość – wcale nie musisz redukować tkanki tłuszczowej do poziomu poniżej 10% ogólnej masy ciała. To trudne, wymagające i nie w każdym przypadku wskazane. Możesz obrać inny kierunek i popracować nad hipertrofią mięśni brzucha, uwidoczniając je nawet w przypadku niekoniecznie plażowej sylwetki.  

Wszystkie ćwiczenia połączono w obwód – Twoim celem jest wykonanie jak największej liczby obwodów w ciągu 10 minut. Staraj się nie odpoczywać pomiędzy ćwiczeniami, a pomiędzy kolejnymi obwodami odpoczywaj tyle, ile potrzebujesz, ale pamiętaj, by zachować wysoką intensywność treningu.  

Trenuj 3 razy w tygodniu, wykorzystując nasz trening dolnej części brzucha jako finisher treningu siłowego. Pamiętaj o zachowaniu właściwej regeneracji, odpoczynku i wysypianiu się – to kluczowe, choć często lekceważone, elementy każdego efektywnego programu treningowego.

 

Słownik pojęć i praktyczne porady  

Hipertrofia mięśniowa  

Hipertrofia mięśniowa to proces wzrostu i zwiększania objętości komórek mięśniowych, który prowadzi do budowania masy mięśniowej oraz siły mięśni. Hipertrofia występuje w wyniku intensywnych ćwiczeń fizycznych, takich jak trening siłowy, podczas których mięśnie są obciążane w sposób, który powoduje mikrourazy w ich strukturze. W odpowiedzi na te uszkodzenia organizm naprawia i odbudowuje włókna mięśniowe, powodując ich wzrost. Tyle wyjaśnienie naukowe. Każdemu ćwiczącemu wystarczy jednak informacja, że hipertrofia mięśniowa jest tożsama z procesem budowania masy mięśniowej i te terminy mogą być wykorzystywane zamiennie w kontekście treningu siłowego.   

Ciężar  

Będziesz trenować z ciężarem swojego ciała, więc tym razem nie zaprzątaj tym sobie głowy.

Tempo  

Tym razem, zamiast myśląc o fazie ekscentrycznej, koncentrycznej oraz obu fazach izometrycznych po prostu rób swoje. Każde ćwiczenie wykonuj w kontrolowanym tempie, poświęcając po sekundzie na skurcz i rozciągnięcie mięśni brzucha – trenuj intuicyjnie, dbając o poprawną technikę oraz właściwy oddech.


Sprzęt niezbędny do wykonania treningu 

Jedynym sprzętem, którego potrzebujesz, by zrealizować nasz trening, jest piłka gimnastyczna. Plan nadaje się zatem do wykonania w domu, jednak szczerze polecamy zabrać się do niego po zakończeniu solidnego treningu siłowego, najlepiej w siłowni.

Obwodowy trening dolnych mięśni brzucha [rozpiska treningowa]

Twój trening

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Rowerek
1
Po 25 na stronę
1-0-1-0
-
1B. Odwrócone spięcia brzucha
1
25
1-0-1-0
Brak
1C. Unoszenie bioder i nóg leżąc
1
25
1-0-1-0
Brak
1D. Spięcia brzucha z kolanami w górze
1
50
1-0-1-0
Brak
1E. Ósemki
1
25
1-0-1-0
Brak
1F. Hollow Body (jednoczesne unoszenie nóg i rąk leżąc)
1
25
1-0-1-0
Brak

* Cały obwód powinien zająć nie więcej niż 10 minut.

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN