Plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej

Byłeś już w formie, jednak po drodze gdzieś ją zgubiłeś. Nie będziemy wnikać w szczegóły, bo nie ma na to czasu. Dobra wiadomość jest taka, że potrzebujesz zaledwie 8 tygodni, by odwrócić skutki miesięcy zaniedbań. Ten plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej doprowadzi Twoje mięśnie do palenia, pobudzi Twój metabolizm i pomoże Ci wytopić kilogramy zbędnego balastu.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, budowanie mięśni, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
8 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga, hantle, drążek, skrzynia
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
45 minut

Plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej [opis programu]

Jeśli liczyłeś na mile spędzony w siłowni czas, od razu wyprowadzimy Cię z błędu. Eksperci NLS przygotowali plan treningowy, który do przyjemnych nie należy. Zapomnij o dyskutowaniu wyniku w finale Ligi Mistrzów (albo ligi osiedlowej) pomiędzy seriami. Zapomnij o przewijaniu Instagrama pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. Nie będziesz miał na to wszystko ani czasu, ani energii, bo czeka Cię naprawdę solidny wycisk. Dobra wiadomość jest jednak taka, że po skończonym treningu będziesz czuł ogrom satysfakcji z dobrze wykonanej roboty, a efekty w lustrze i na wadze będą stale motywować Cię do dalszych działań. To ostatnie jest istotne o tyle, że przed Tobą plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej, a to oznacza aż osiem tygodni ostrej zabawy.

Przed Tobą trzy treningi w tygodniu:

  • Trening A (wykonuj go w poniedziałki) to trening obwodowy ze sztangą (w którym znajduje się też miejsce dla drążka). Podane ćwiczenia (1A-1E) rób jedno po drugim bez żadnych przerw między nimi. Po ostatnim ćwiczeniu w obwodzie odpocznij 60 sekund, a całość powtórz jeszcze czterokrotnie. 
  • Trening B (rób go w środy) to trening w większości składający się z superserii (np. 1A-1B, 2A-2B itd.). Ćwiczenia w superseriach łącz w zestawy i odpoczywaj wskazany czas dopiero po zaliczeniu wszystkich powtórzeń drugiego ćwiczenia w zestawie. Daną superserię powtarzaj wskazaną liczbę razy (w tym wypadku 5), zanim przejdziesz do kolejnej superserii. Trening kończy się dwoma ćwiczeniami izometrycznymi; deską i deską bokiem wykonywanymi już w klasycznych seriach.
  • Trening C (wykonuj w piątki) to znów trening obwodowy, jednak tym razem bez sprzętu (skrzynię możesz zastąpić czymkolwiek, co wytrzyma Twój wskok). Działaj jak w przypadku Treningu A z tą jedną różnicą, że tym razem po obwodzie odpoczywasz według potrzeb. To nie oznacza godzinnej przerwy tylko jak najkrótszą pauzę – przypomnijmy. Ten trening dobrze wykonywać jest ze stoperem, aby dbać, by kolejne obwody zajmowały mniej więcej tyle samo czasu.

Plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej [ciężar i tempo]

Ciężar

Nie przesadzaj z ciężarem sztangi w Treningu A, bo choć przed Tobą tylko 5 powtórzeń każdego ćwiczenia, to i tak pod koniec obwodu możesz mieć już kłopoty z poprawną techniką. Pierwszy trening zrób z pustym gryfem, aby zorientować się, na co podczas kolejnych sesji może pozwolić Ci forma. Zwiększaj ciężar sztangi co tydzień. W Treningu B postaw już na zdecydowanie większe ciężary – ostatnie powtórzenie w serii powinno stanowić dla Ciebie wyzwanie, ale z gatunku tych do podjęcia. Trening C? Teoretycznie z każdą kolejną sesją treningową będziesz miał mniej do dźwignięcia, bo tłuszcz będziesz palił w tempie wykładniczym. W praktyce i tak będzie ciężko.

Tempo

Bez fanaberii. Tempo 1-0-1-0 oznacza, że masz po sekundzie na fazę ekscentryczną i koncentryczną. Ruchu nie zatrzymuj, tak jak nie zatrzymuj swojego progresu.

Więcej informacji

Aby wykonać ten plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej, wiesz wszystko. Jeśli jednak potrzebujesz więcej informacji dotyczących treningu i rządzących nim zasad, przejrzyj Słownik pojęć, Zasady treningu, a także regularnie odwiedzaj nasz blog.

Niezbędny sprzęt treningowy

Możesz mieć kłopot z wykonaniem tego programu w lokalnej siłowni lub klubie fitness ze względu na brak przerw między ćwiczeniami składającymi się na obwody. Postaraj się zgromadzić cały sprzęt w jednym miejscu, tak aby po zaliczeniu wszystkich powtórzeń jednego ćwiczenia od razu móc przejść do drugiego. Najłatwiej będzie Ci o to w crossfitowym boksie lub siłowni nastawionej na trening funkcjonalny (lub w butikowym klubie). Albo… we własnym domu.

W tym drugim wypadku, doposażając domową siłownię, pamiętaj o tym, aby zadbać o solidne obciążenia. Potrzebować będziesz sztangi z zapasem talerzy obciążeniowych, hantli o różnej wadze (w domowych warunkach świetnie sprawdzają się hantle regulowane), drążka i skrzyni. To nie jest mało sprzętu, jasne, ale z drugiej strony jest to zawsze inwestycja, która zwróci się lepszym zdrowiem i formą.

Plan treningowy na 10% tkanki tłuszczowej [rozpiska treningowa]

Trening A

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Martwy ciąg ze sztangą
5
5
1-0-1-0
-
1B. Podciąganie nachwytem
5
5
1-0-1-0
-
1C. Wyciskanie sztangi z półprzysiadu
5
5
1-0-1-0
-
1D. Przysiad ze sztangą
5
5
1-0-1-0
-
1E. Wyciskanie sztangi
5
5
1-0-1-0
60 sekund

Trening B

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Przysiad ze sztangą
5
10
1-0-1-0
-
1B. Wyciskanie sztangi stojąc
5
10
1-0-1-0
60 sekund
2A. Wyciskanie sztangi
5
10
1-0-1-0
-
2B. Wiosłowanie sztangą
5
10
1-0-1-0
60 sekund
3A. Zginanie przedramion z hantlami chwytem neutralnym
5
10
1-0-1-0
-
3B. Wyciskanie francuskie hantli
5
10
1-0-1-0
60 sekund
4A. Przetaczanie sztangi
5
10
1-0-1-0
-
4B. Unoszenie nóg na drążku
5
10
1-0-1-0
60 sekund
5. Deska
5
60 sekund
Izometria
60 sekund
6. Deska bokiem
5
Po 30 sekund na stronę
Izometria
60 sekund

Trening C

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Pompki
5
20
1-0-1-0
-
1B. Wyskoki z przysiadu
5
20
1-0-1-0
-
1C. Podciąganie w podporze
5
20
1-0-1-0
-
1D. Wskoki na skrzynię
5
20
1-0-1-0
-
1E. Wykroki
5
Po 10 na stronę
1-0-1-0
-
1F. Zakroki
5
Po 10 na stronę
1-0-1-0
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN