Burpees + podciąganie [Wyzwanie NLS]

Burpees + podciąganie to zestaw, który budzi zasłużony respekt. Pierwsze wymaga naprawdę solidnej kondycji, natomiast drugie żelaznej siły pleców, mocnego chwytu i wytrzymałego korpusu. Jeśli jednak nie przeraża Cię taka kombinacja, zmierz się z naszym wyzwaniem i sprawdź, czy naprawdę jesteś w formie. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
Bezterminowo
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Drążek
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Burpees + podciąganie [opis programu]

Za każdym razem, kiedy widzisz oznaczenie [Wyzwanie NLS], możesz być pewny, że czeka Cię solidny wycisk w naprawdę niestandardowym wydaniu. Tym razem na tapet bierzemy podciąganie i burpees, z jakiegoś powodu zwane w języku polskim krokodylkami. 

Nie wiemy, skąd wzięła się nazwa nawiązująca do tych dzikich zwierząt, ale podejrzewamy, że może chodzić o ich morderczą naturę. I to by się nawet zgadzało. Burpees są bowiem zabójcze dla osób o słabej kondycji. Już kilkanaście powtórzeń w szybkim tempie skutecznie odbiera ochotę do dalszego treningu. 

ZOBACZ TEŻ: Podciąganie nachwytem czy podchwytem?

Wykonujesz jedno powtórzenie burpees tuż pod drążkiem, po czym od razu przechodzisz do jednego powtórzenia podciągania nachwytem. Pracujesz w ten sposób przed 30 sekund, po czym odpoczywasz także 30 sekund. Jeden obwód razem z odpoczynkiem trwa zatem okrągłą minutę. Cały trening trwa 15 minut. Proste? Proste. 

Trenuj za każdym razem, kiedy nie masz czasu wykonać kompleksowego treningu siłowego. Nasze wyzwanie jest jednocześnie próbą siły i kondycji. Sam zobaczysz zresztą, ile kcal spalisz przez 15 minut. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Metoda treningowa

To trening AMRAP, w którym mierzysz się z czasem, aby wykonać jak największą liczbę powtórzeń w 15 minut. Metoda bardzo uczciwa, bo dzięki temu jesteś w stanie porównać poszczególne treningi do siebie i sprawdzić, czy forma idzie w odpowiednim kierunku. 

Ciężar

Uwierz nam – ciężar jest ostatnią rzeczą, o czym będziesz myślał w trakcie wysiłku. Chyba że zaczniesz tęsknić do klasycznego machania sztangą, nie mogąc złapać oddechu, co będzie dość zrozumiałe. 

Tempo

Ma być wysokie z definicji, ale bez wykonywania tzw. „no-repów”, czyli powtórzeń oszukanych. Broda zawsze musi minąć drążek przy podciąganiu, a klatka piersiowa zawsze musi dotknąć podłogi w trakcie krokodylkowania. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Drążek i kawałek wolnej bezpośrednio pod nim. Ideą połączenia burpees z podciąganiem jest możliwość płynnego przejścia z jednego ruchu w drugi. 

Burpees + podciąganie [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Burpees
15
Jak najwięcej w 30 sekund
1-0-1-0
30 sekund
2. Podciąganie na drążku nachwytem
15
Jak najwięcej w 30 sekund
1-0-1-0
30 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN