Serie piramidalne z hantlami [Spalanie tłuszczu]

Serie piramidalne to fantastyczne narzędzie do skalowania trudności treningu. Pozwalają na wykorzystanie zarówno dużych ciężarów, jak i sporej objętości. Umożliwiają też pracę w wysokich zakresach tętna. Zobacz, jak trenerzy NLS użyli serii piramidalnych i spróbuj się z nimi zmierzyć. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening HIIT
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Serie piramidalne z hantlami [opis programu]

W tym treningu znajdziesz rwanie hantli i wyciskanie hantli stojąc, czyli rozbity na dwa ruchy legendarny clean and press, który zazwyczaj wykonuje się ze sztangą, ale Ty wcale nie musisz jej posiadać – hantle w zupełności wystarczą. 

Sprawdź: Dlaczego z muzyką trenuje się lżej?

Do tego skręty tułowia z obciążeniem, które są kapitalnym ćwiczeniem angażującym skośne mięśnie brzucha. Często o nich zapominamy, dbając jedynie o mięśnie proste. 

Ćwiczenia wykonuj po kolei, łącząc je w obwód. Jak się za to zabrać? Zrób 20 powtórzeń każdego ćwiczenia, potem 15, 10, a na koniec 5. Masz zatem przed sobą cztery serie każdego ćwiczenia z malejącą liczbą powtórzeń. Wszystko po to, byś utrzymał stałe, wysokie tempo treningu.

W końcu w tytule znajdziesz dumne spalanie tłuszczu, prawda? Odpoczywaj, gdy potrzebujesz, ale zrób wszystkie zadane powtórzenia każdego ćwiczenia, zanim przejdziesz do następnego.

Wykonuj nasz trening albo po swoim klasycznym treningu siłowym w formie finishera, albo też jako odrębną jednostkę treningową w dni, kiedy masz zaledwie kwadrans na trening. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

W seriach piramidalnych, w których zmniejsza się liczba powtórzeń, ale ciężar pozostaje bez zmian (a z takimi masz do czynienia), dobór ciężaru nie jest wielką łamigłówką. To pierwsza seria będzie najbardziej wymagająca, zatem dostosuj obciążenie do jej objętości. 

Tempo

Powtórzenia maleją co obwód, ale tempo ma pozostać bardzo wysokie – to główne założenie całego programu. Uważaj tylko, by chęć szybkiego wykonywania kolejnych powtórzeń nie odbiła się negatywnie na technice, zwłaszcza w przypadku rwania. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Tytuł nie jest mylący. Potrzebujesz jedynie hantli. Jednego zestawu możesz z powodzeniem używać i w rwaniu, i w wyciskaniu. Przy skrętach tułowia, gdzie ciężar trzymasz oburącz, możesz pozwolić sobie na nieco większy rozmiar hantla. 

Serie piramidalne z hantlami [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Rwanie hantli
4
20, 15, 10, 5
1-0-1-0
Według potrzeb
2. Wyciskanie hantli stojąc
4
20, 15, 10, 5
1-0-1-0
Według potrzeb
3. Skręty tułowia z hantlem
4
20, 15, 10, 5
1-0-1-0
Według potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN