Superserie na większe mięśnie

Superserie na większe mięśnie? To musi się udać. Oto program treningowy, dzięki któremu w kilka tygodni zyskasz pakiet mięśni i siłę, jednocześnie tracąc zbędne centymetry z obwodu w pasie. Pamiętaj tylko, że totalna przebudowa sylwetki wiąże się z koniecznością wymiany garderoby na większą. Jesteś w stanie to zaakceptować?

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
4-8 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle, sztanga, ławka
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
60 minut

Superserie na większe mięśnie [opis programu]

Superserie skracają czas treningu, podkręcają jego intensywność i zwiększają poziom wyzwania. Czy mają jakieś minusy? Jedyny, jaki przychodzi nam do głowy, to fakt, że raczej średnio nadają się dla osób początkujących. Wystarczy jednak kilka miesięcy treningowego stażu, żeby osobą początkującą w świecie fitnessu zdecydowanie nie być – a to oznacza, że superserie są praktycznie dla każdego. W tym, a może zwłaszcza – dla Ciebie.

Wykonuj ten trenining przez 4-8 tygodni, siłownię lub klub fitness odwiedzając 3 razy w tygodniu. Odpoczywaj co najmniej 1 dzień między sesjami. Co tydzień zwiększaj ciężar hantli i sztangi, tak aby stale bodźcować mięśnie do wzrostu.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Superserie

Superserie polegają na wykonywaniu dwóch ćwiczeń siłowych, które angażują przeciwstawne (antagonistyczne) grupy mięśniowe. Ich najważniejszą cechą jest brak przerwy między ćwiczeniami w ramach danej superserii. Superserie pozwalają na wykonywanie większej liczby zadań w krótszym czasie, co prowadzi do większej intensywności treningu. Podczas wykonywania ćwiczeń na jedną grupę mięśniową, przeciwna grupa mięśniowa odpoczywa, co pozwala na utrzymanie wysokiej wydajności w kolejnych seriach. Jak to wygląda w praktyce?

W superserie łącz ćwiczenia oznaczone tą samą liczbą (np. 1A i 1B, 2A i 2B). Wykonaj najpierw zadaną liczbę powtórzeń pierwszego ćwiczenia, a następnie zrób to samo z drugim ćwiczeniem. Odpocznij teraz wskazany czas i powtórz całość określoną w tabeli ilość razy. Dopiero teraz przejdź do kolejnego zestawu ćwiczeń.

Ciężar

Postaw na solidnych rozmiarów hantle i sztangę. Tak dobierz ciężar, żeby końcówki serii były dla Ciebie zawsze wyzwaniem. Masz 90 sekund na odpoczynek między kolejnymi superseriami, zdążysz więc złapać oddech, a Twoje mięśnie będą miały chwilę, aby przygotować się do kolejnych zadań.

Tempo

Wszystkie ćwiczenia wykonuj w standardowym tempie 1-0-1-0, dając sobie po 1 sekundzie na opuszczenie i podniesienie ciężaru. Pomiędzy fazami ruchu zatrzymuj się na nie więcej niż ułamek sekundy. Spacer farmera z hantlami rób w tempie kontrolowanym, stawiając raczej krótkie kroki.

Więcej informacji

Zdobyliśmy Twoją ciekawość? Nie wszystko jest jeszcze jasne? Sprawdź koniecznie Słownik pojęć. Po codzienną dawkę wiedzy dotyczącą treningu, diety i regeneracji zapraszamy z kolei na nasz blog.

Niezbędny sprzęt treningowy

Hantle, sztanga, ławka treningowa. I solidny zapas talerzy obciążeniowych. Spacer farmera wymaga też trochę więcej przestrzeni – jeśli jednak trenujesz w ciasnej siłowni albo we własnym domu, spokojnie rób nawroty.

Superserie na większe mięśnie [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Wiosłowanie hantlami w pozycji do pompki
4
10
1-0-1-0
-
1B. Naprzemienne wyciskanie hantli
4
10
1-0-1-0
90 sekund
2A. Podciąganie nachwytem
4
10
1-0-1-0
-
2B. Deska bokiem
4
10
1-0-1-0
90 sekund
3A. Przysiad ze sztangą z przodu
4
10
1-0-1-0
-
3B. Unoszenie bioder jednonóż
4
Po 5 na stronę
1-0-1-0
90 sekund
4A. Martwy ciąg ze sztangą
4
10
1-0-1-0
-
4B. Przysiad bułgarski z hantlami
4
10
1-0-1-0
90 sekund
5A. Wiosłowanie sztangą
4
10
1-0-1-0
-
5B. Unoszenie ramion w bok z hantlami
4
10
1-0-1-0
90 sekund
6. Spacer farmera z hantlami
4
50 metrów
Kontrolowane
90 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN