Szybki trening HIIT na spalanie tłuszczu, który zrobisz dosłownie wszędzie

Chcesz wrócić do formy (lub zacząć ją budować), ale czasu na wypad do siłowni brak? Nie ma problemu – po prostu zacznij w domu. Ten trening HIIT na spalanie tłuszczu wykonasz gdziekolwiek zechcesz, a jedyne, czego do niego potrzebujesz, to około 20 minut wolnego czasu. Nie myśl jednak, że pójdzie Ci łatwo. Za to efekty przekroczą Twoje oczekiwania.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Początkujący, średnio zaawansowany
Czas trwania programu
6 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała), HIIT (Trening interwałowy o wysokiej intensywności)
Czas trwania jednostki treningowej
20 minut

Szybki trening HIIT na spalanie tłuszczu, który zrobisz dosłownie wszędzie [opis programu]

Trening bez sprzętu może wydawać się zadaniem prostym – w końcu masę własnego ciała nosisz na co dzień i nie sprawia Ci to zbyt dużego problemu. Jeżeli jednak dodać do tego interwały, krótkie przerwy i pracę w tempie maksymalnym, zadanie znacznie się komplikuje. Taki sposób na sesję treningową pomoże Ci jednak powrócić do wysokiej formy, spalić nadmiarową tkankę tłuszczową i popracować nad lepszą kondycją.

Całe piękno rozpiski poniżej polega na tym, że możesz łatwo dostosować ją do swoich możliwości – po prostu dobierz czas wysiłku i przerwy tak, aby móc ukończyć cały trening bez zatrzymywania się.

Jak ćwiczyć, jak żyć – zasady programu

Ideą tego treningu jest przede wszystkim to, aby ukończyć wszystkie ćwiczenia z listy i nie stosować dodatkowych przerw. Jeżeli nie jesteś w stanie od razu wykonywać 50-sekundowych interwałów, zacznij od nieco krótszych. To, jak szybko będziesz w stanie dojść do docelowego tempa będzie również miarą Twojego sukcesu.

  • Jeżeli jesteś osobą początkującą, spróbuj wykonać chociaż 30-sekundowe serie.
  • Osoby średnio zaawansowane powinny startować z pułapu co najmniej 40 sekund na serię.
  • Dla zaawansowanych minimum to 50 sekund w interwale. Dla dodatkowego podniesienia trudności możesz także skrócić przerwę do 10-15 sekund.

Zastosowanie dodatkowego sprzętu

Jeżeli jesteś w stanie poprawnie wykonać cały trening i chciałbyś spróbować czegoś trudniejszego, możesz do niektórych ćwiczeń włączyć sprzęt treningowy. Wykonaj wykroki z hantlami, przysiady ze sztangą, spięcia brzucha z obciążeniem trzymanym nad głową, a kopnięcia staraj się wykonać jak najwyżej się da – możesz do tego skorzystać z worka treningowego, jeżeli masz go pod ręką.

Alternatywną wersją rozszerzenia rozpiski treningowej jest również zwiększenie ilości serii lub połączenie ćwiczeń w obwód.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Trening HIIT

HIIT (High Intensity Interval Training) to odmiana treningu interwałowego, czyli takiego, gdzie okresy wysokiej intensywności i skupienia przeplatają się z momentami na odpoczynek. Wersja HIIT jest jedną z najbardziej wymagających, ponieważ czas na wykonanie ćwiczenia jest dość długi, a przerwy – bardzo krótkie. W związku z tym aby poprawnie go wykonać, musisz w pełni skupić się na tym, co robisz.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze kilkukrotne wykonanie rozpiski ćwiczeń w „zwolnionym tempie”, tak aby nauczyć się jej na pamięć. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć lepsze wyniki przy okazji właściwego treningu.

Ciężar

Przy okazji pracy z tą rozpiską będziesz wykorzystywać tylko masę własnego ciała. Niech Cię to nie zwiedzie – wysoka intensywność i krótkie przerwy skutecznie Cię zmęczą, nawet bez wykorzystania hantli i innych ciężarów.

Tempo

Trening HIIT z definicji zakłada wysokie tempo ćwiczeń. Staraj się, aby wykorzystywać pełnię swoich możliwości, ale bez ryzykowania kontuzji. Tempo maksymalne oznacza największy możliwy wysiłek, na jaki możesz się zdać, nie poświęcając przy tym poprawności techniki wykonywania każdego ćwiczenia.

Więcej informacji

Chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze? Sprawdź nasz Słownik pojęć oraz zajrzyj do Biblioteki ćwiczeń, gdzie uzyskasz więcej definicji oraz przykłady, jak poprawnie wykonać każde ćwiczenie.

Niezbędny sprzęt treningowy

To najpiękniejszy punkt tego programu – nie potrzebujesz absolutnie żadnego sprzętu, aby go wykonać. Dla własnej wygody możesz wykorzystać matę do ćwiczeń, jednak nie jest to niezbędne. Korzystaj z rozpiski wszędzie, gdzie chcesz: w domu, klubie fitness, parku, na własnym tarasie, a także w hotelu podczas wakacji czy delegacji.

Szybki trening HIIT na spalanie tłuszczu [opis programu]

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia*
Tempo
Odpoczynek*
1. Wykroki
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
2. Przysiady
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
3. Wspinaczka pozioma
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
4. Bieg w miejscu
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
5. Burpee
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
6. Wysokie kopnięcia
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
6. Spięcia brzucha
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund
6. Rowerek
1
30-50 sekund
Maksymalne
20-30 sekund

* Wybierz czas zależnie od Twoich możliwości i poziomu zaawansowania.

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN