Szybki trening-rozgrzewka przed wędrówką po górach

Wyprawy w góry to pasja wielu osób, a także bardzo zdrowe i ułatwiające zachowanie zgrabnej sylwetki zajęcie. Zanim jednak zaczniesz wspinać się po kamieniach i korzeniach drzew, powinieneś dobrze się rozgrzać. Ten szybki trening przed wędrówką po górach nie wymaga sprzętu i pozwoli Ci się rozruszać przed większym wysiłkiem.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Ogólna sprawność
Poziom zaawansowania
Początkujący
Czas trwania programu
-
Liczba dni treningowych w tygodniu
Zawsze przed wędrówką
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
10 minut

Szybki trening przed wędrówką po górach [opis programu]

Wędrowanie po nierównym terenie jest wyzwaniem nie tylko dla mięśni, ale również i stawów. Dlatego zanim wejdziesz na trudny teren, zadbaj o to, aby należycie rozgrzać swoje ciało i przygotować je do większego wysiłku. Dzięki temu nie tylko pójdzie Ci łatwiej podczas spaceru czy wspinaczki, ale także zmniejszysz ryzyko wystąpienia przypadkowej kontuzji, na przykład w wyniku poślizgnięcia się na nierównej powierzchni. Rozgrzanie się przed wędrowaniem po górach sprawi również, że dnia następnego mięśnie nie będą Ci (aż tak) dokuczać.

Zasady treningu

Ćwiczenia z rozpiski wykonasz w dowolnym miejscu i nie potrzebujesz do nich żadnych sprzętów. Poświęć na nie 10 minut przed wejściem na szlak, aby przygotować się do większego wysiłku.

Dlaczego rozgrzewka to dobry pomysł

Chodzenie po górach wiąże się z poruszaniem po niestabilnym i często zdradliwym terenie, przez co szansa na wystąpienie urazu rośnie, gdy na przykład się potkniesz lub ześlizgniesz z mokrej ziemi. Rozgrzanie mięśni zapewnia im bardziej optymalną do wysiłku temperaturę, a także je uelastycznia, dzięki czemu nie tylko będzie Ci się szło łatwiej, ale również będziesz w stanie lepiej i szybciej zareagować na nieprzewidziane sytuacje podczas wędrówki.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Tempo

W tym treningu wykorzystasz tempo maksymalne, co oznacza, że każde ćwiczenie powinieneś wykonać najszybciej i najmocniej, jak jest to możliwe, jednak bez kompromisów w kwestii zachowania prawidłowej techniki.

Więcej informacji

Jeśli jakieś pojęcie zastosowane w tym programie wydaje Ci się niejasne, przejrzyj nasz Słownik pojęć – znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji. Instrukcję wykonania każdego ćwiczenia oraz najlepsze patenty treningowe odkryjesz w Bibliotece ćwiczeń.

Niezbędny sprzęt treningowy

Do ćwiczeń nie potrzebujesz żadnego sprzętu, a jedynie nieco wolnej przestrzeni. Z powodzeniem wykonasz go przed wyjściem w góry, jak i w dowolnej innej sytuacji, gdy nie będziesz miał możliwości zrealizowania swojej standardowej rutyny treningowej.

Twój trening przed wędrówką po górach [opis programu]

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Skok z miejsca
3
30 sekund
Maksymalne
60 sekund
2. Wspinaczka pozioma
3
30 sekund
Maksymalne
60 sekund
3. Pajacyk
3
30 sekund
Maksymalne
60 sekund
4. Przysiad
3
30 sekund
Maksymalne
60 sekund
5. Sprint
3
30 sekund
Maksymalne
60 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN