Trening 3 w 1 bez wypuszczania sztangi

Pewnie słyszałeś o kawie 3 w 1, ale o treningu niekoniecznie, prawda? Cóż, nasz trening 3 w 1 to trzy ćwiczenia, które w zasadzie wykonujesz jak jeden super złożony ruch ze sztangą. Korzyści też są potrójne, bo spalisz tłuszcz, zbudujesz funkcjonalną siłę i wzmocnisz mięśnie korpusu, bez wykonania choćby jednego ćwiczenia na brzuch.  

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, budowanie mięśni, ogólna sprawność
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
Bezterminowo
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga
Rodzaj treningu/-ów w programie
HIIT (Trening interwałowy o wysokiej intensywności)
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Trening 3 w 1 bez wypuszczania sztangi [opis programu]

Nasz trening 3 w 1 charakteryzuje się dużą złożonością techniczną i składa się z trzech ćwiczeń, które możesz wykonać jak jeden płynny ruch. Jak to możliwe?

Najpierw zarzucasz sztangę na barki, po czym od razu przechodzisz do przysiadu ze sztangą trzymaną z przodu, a następnie wyciskasz ją nad głowę. Trzy ciężkie, wielostawowe ćwiczenia ze sztangą i Ty. 

Trenuj przez 30 sekund, po czym odpoczywaj przez kolejne 30 sekund. Powtórz taki interwał 15 razy. Łatwo policzyć, że będziesz pracował ze sztangą przez kwadrans. Zapisz swój wynik i spróbuj go pobić przy kolejnym podejściu. O ile będzie kolejne podejście.

Trening przeznaczony jest dla zaawansowanych bywalców siłowni, bowiem wymaga dużych umiejętności technicznych, sporej mobilności obręczy barkowej i jeszcze większej siły. Rzadko który „świeżak” może pochwalić się takim zestawem talentów. 

Wykonuj trening 3 w 1 nie częściej niż raz w tygodniu. Może być to Twoje cotygodniowe wyzwanie, dzięki któremu sprawdzisz, w którym miejscu stoisz z szeroko rozumianą formą fizyczną. Jest to przecież sprawdzian i dla mięśni, i dla płuc. 

Praktyczne porady

Ciężar

Wszystkie trzy ćwiczenia musisz wykonać tym samym ciężarem. Zakładamy, że czynnikiem limitującym będzie tu obciążenie, którym jesteś w stanie wykonać wyciskanie nad głowę. 

Barki

Kluczowe w tym treningu jest dynamiczne przechodzenie z jednego ćwiczenia w drugie. Dlatego bez dobrej mobilności obręczy barkowej będzie Ci ciężko swobodnie wykonać wszystkie ruchy.

Zasady treningu

Zacznij od rozgrzewki, a skończ wyciszeniem. Tyle wiesz, ale czy wiesz, jakimi tak naprawdę zasadami rządzi się trening? I to nie tylko ten, ale każdy? Zaspokój swoją ciekawość, sprawdzając Zasady treningu. Zebraliśmy ich w jedno miejsce naprawdę sporo.

Niezbędny sprzęt treningowy

Nie potrzebujesz żadnych stojaków, ani nawet podłogi przystosowanej do obijania jej przez różne ciężary. Wystarczy Ci gryf olimpijski i para talerzy.

Trening 3 w 1 bez wypuszczania sztangi [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwód
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Zarzut sztangi na barki
15
30 sekund
1-0-1-0
30 sekund
2. Przysiad ze sztangą z przodu
15
30 sekund
1-0-1-0
30 sekund
3. Wyciskanie sztangi nad głowę stojąc
15
30 sekund
1-0-1-0
30 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 5 / 5. 1

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

2 Komentarzy

  • Bardzo fajny trening. Jeden z wielu. Ta witryna to odkrycie! Wielki szacun za masę teorii i ułożonych planów.

  • i just wanted to drop a note of appreciation for your blog post. it’s evident that you’ve done your research, and the effort you put into it is commendable. thank you for enriching our knowledge..

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN