Trening AMRAP na spalanie tłuszczu

Świetny wygląd w czasie lata to nic złego, choć oczywiście bywa powodem do zazdrości. Spraw, by tym razem to inni, a nie Ty, mieli ku temu powody, trenując według tego 3-częściowego planu, który da Ci płaski brzuch, siłę i wyraźne mięśnie. No i kondycję, bo latem też się przyda.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni, spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany, Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga, hantle, drążek, kółka olimpijskie
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
30 minut

Buduj i spalaj: Twój program na nowe ciało [opis programu]

Im dłuższe robią się dni, tym częściej zdarza się nam stawać przed lustrem i, z jednej strony, widzieć fragmenty, których nie chcemy, a z drugiej nie widzieć tych, które chcielibyśmy zobaczyć albo przynajmniej zobaczyć je w końcu większym rozmiarze (if you know what we mean). Cóż, nie wszystkim udało się utrzymać treningowy reżim od 1 stycznia (też miałeś postanowienie?). Na szczęście można zrobić nowe postanowienie w każdej chwili i zbudować formę na lato, zaczynając, cóż, właściwie już latem (albo zawsze wtedy, gdy po prostu ekspresowo chcesz poprawić swoją formę i sylwetkę). Ten 3-częściowy program treningowy pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru tłuszczu i zbudować rozmiar mięśni, poprawiając przy tym mocno wytrzymałość. Brzmi jak plan?

Ten program treningowy na nowe ciało składa się z trzech sesji. Jednego dnia będziesz mocno pracował nad wyciskaniami, drugiego nad podciąganiem i przyciąganiem (plecy będą miały co robić), a trzeci poświęcisz właściwie tylko na nogi (sorry, nogi same się nie zrobią). Przy takim połączeniu wszystkie mięśnie będą musiały mocno zaangażować się w cały proces. Jego składowe to ćwiczenia eksplozywne, z dużą liczbą powtórzeń, co daje w sumie obwody wymagające i poprawiające Twoją ogólną wytrzymałość.

Wykonuj każdy z podanych treningów raz w tygodniu, odpoczywając co najmniej jeden dzień między sesjami treningowymi (system A-B-C). Weekend to klasycznie aktywna regeneracja.


Słownik pojęć i praktyczne porady 

AMRAP 

System treningowy mający swoje korzenie w CrossFicie. W systemie AMRAP chodzi o próbę zaliczenia jak największej liczby rund treningowych w jednostce czasu (ang. as many rounds as possible). To trening, w którym rywalizujesz sam ze sobą i swoimi słabościami, próbując działać wciąż na 100% mimo skrajnego zmęczenia. To właśnie w tym systemie będziesz zaliczał treningi składające się na ten program treningowy.

Tempo 

W tym treningu kluczowy jest czas, w którym zaliczasz kolejne obwody, ale nie zapominaj nigdy o poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń. Działaj zawsze na maksa, ale nie kosztem techniki – to ona też ma być dla Ciebie priorytetem. Przyspieszaj na hasło „maksymalne”, odrobinę zwalniaj na hasło „kontrolowane”. 

Ciężar 

Tak dobieraj ciężar, by ten był dla Ciebie wyzwaniem od pierwszego do ostatniego powtórzenia w treningu, ale jednak pozwalał Ci ten trening ukończyć. Oznacza to, że podczas pierwszych prób będziesz musiał trochę pokombinować, ale spokojnie – po dwóch, trzech treningach będziesz już wiedział, po które ciężary sięgać, podchodząc do stojaka.

Rozgrzewka 

Pamiętaj, że czas podany w tabeli podsumowującej trening to czas netto. Dodaj do tego kilka minut na rozgrzewkę i kilka minut na schłodzenie ciała po ostatnim powtórzeniu ostatniej serii ostatniego ćwiczenia (czas brutto), planując swój trening. 

Więcej informacji

Jeśli któreś z zagadnień czy pojęć, które są kluczowe dla tego programu treningowego, wciąż wydaje Ci się niejasne albo wymagające solidnego doprecyzowania, koniecznie zajrzyj do słownika pojęć albo do działu Zasady treningu. Dalej nie dzwoni? Skontaktuj się z nami – wszystko wytłumaczymy! 


Niezbędny sprzęt treningowy

Sztanga, hantle, kółka olimpijskie, drążek, hantle, trap bar, kettlebell, gumy do ćwiczeń Miniband i Powerband – jeśli twierdzisz, że masz te wszystkie sprzęty w domu, to chyba ściemniasz, ale dobra, wierzymy, śmiało rób te treningi w domu. Choć coś nam mówi, że i tak spotkamy się w siłowni…

Twój program treningowy na nowe ciało [rozpiska treningowa]

Trening A

Ten trening to głównie praca mięśni górnej części ciała odpowiedzialnych za pchanie (klatka, barki, triceps), który daje przy okazji w kość mięśniom brzucha To mieszanka typowych ćwiczeń budujących masę z tymi „spalającymi”, o dużej liczbie powtórzeń. Wykonaj ten obwód tyle razy, ile uda Ci się w ciągu 30 minut, odpoczywając tyle czasu po każdym obwodzie, ile potrzebujesz na rozpoczęcie nowego.

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Wyciskanie sztangi stojąc
Jak najwięcej w 30 minut
5
Kontrolowane
wg potrzeb
2. Wyciskanie hantli na ławce
Jak najwięcej w 30 minut
10
Kontrolowane
wg potrzeb
3. Pompki szwedzkie na kółkach olimpijskich z unoszeniem kolan
Jak najwięcej w 30 minut
15
Kontrolowane
wg potrzeb
4. Pompka hinduska
Jak najwięcej w 30 minut
15
Kontrolowane
wg potrzeb

Trening B

To praca nad tymi mięśniami, których nie widzisz na co dzień, zmienia Twoją sylwetkę z niezłej na silną. Ten zestaw to mieszanka zwiększających moc i szerokość podciągnięć z dodatkowym ćwiczeniem, które mocno napompuje nie tylko Twoje bicepsy. Ustaw timer na 30 minut i postaraj się zrobić jak największą liczbę obwodów. Każdego kolejnego tygodnia bij swoje rekordy. Nie próbuj, bij.

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Podciąganie nachwytem
Jak najwięcej w 30 minut
5
Kontrolowane
wg potrzeb
2. Wiosłowanie sztangą
Jak najwięcej w 30 minut
10
Maksymalne
wg potrzeb
3. Wiosłowanie goryla
Jak najwięcej w 30 minut
15
Kontrolowane
wg potrzeb
4. Zarzut hantli na barki
Jak najwięcej w 30 minut
20
Maksymalne
wg potrzeb

Trening C

Duża klata, szerokie bary i plecy wyglądają świetnie, ale nie ma większego marnotrastwo czasu spędzonego na treningach niż umiejscowienie góry nad patyczkowatymi nogami. Ten zestaw sprawi, że Twoje nogi będą równie mocne jak góra. Zasady treningu jak poprzednio: ustaw na timerze 30 minut i zalicz jak najwięcej obwodów składających się z podanych ćwiczeń.

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Przysiad ze sztangą z przodu
Jak najwięcej w 30 minut
5
Kontrolowane
wg potrzeb
2. Martwy ciąg z trap barem
Jak najwięcej w 30 minut
10
Maksymalne
wg potrzeb
3. Swing kettlebellem z gumą do ćwiczeń
Jak najwięcej w 30 minut
15
Maksymalne
wg potrzeb
4. Zakroki z hantlami na barkach
Jak najwięcej w 30 minut
20
Maksymalne
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN