Trening AMRAP z ćwiczeniami złożonymi

Trening AMRAP to wyzwanie bardzo wymagające kondycyjnie. Zazwyczaj walczysz nie tylko z ciężarem, ale też ze swoim własnym wynikiem. Jednak w zależności od doboru ćwiczeń AMRAP może być po prostu wymagający lub piekielnie wymagający. W tym przypadku masz do czynienia z tą drugą sytuacją. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell, hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Trening AMRAP z ćwiczeniami złożonymi [opis programu]

Dlaczego nasz trening AMRAP jest taki piekielny? Wszystko z powodu ćwiczeń, z których został złożony. To kolejno burpee z hantlami, wyciskanie hantli z głębokiego przysiadu (zwane też thrusterem) oraz rwanie hantli nad głowę jednorącz. Można o nich napisać, że są złożone, ale będzie to pewne niedopowiedzenie – są turbozłożone. 

Dodatkowo dość niespotykane jest tu podejście do czasu wykonywania powtórzeń. Twoim zadaniem będzie wykonanie jak największej liczby repet danego ćwiczenia w… 3 minuty, po których każdorazowo odpoczniesz 2 minuty (łącznie trening powinien zająć Ci równo 15 minut).

Przed Tobą zatem tylko 3 serie, ale za to bardzo długie serie, podczas których będziesz walczył nie tylko z samym ciężarem, ale także z chęcią poddania się. Musisz być wytrzymały fizycznie i psychicznie. 

Wykonuj ten trening 3 razy w tygodniu (maksymalnie). To trening kondycyjny, ale będzie Ci go trudno wykonać po klasycznym treningu siłowym. Dobrym rozwiązaniem jest wdrożenie go w dni, w które nie możesz pozwolić sobie na bardziej rozbudowany trening cardio. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Burpee z hantlami polega m. in. na tym, że w ostatniej fazie ćwiczenia hantle musisz wyrzucić ponad głowę. To zupełnie inna skala trudności w porównaniu do klasycznego wyskoku czy pajacyka. Radzimy wybrać do nich dość lekki zestaw. W pozostałych ruchach weź pod uwagę czynnik trwającej 3 minuty serii i szybko rosnącego zmęczenia. 

Tempo

Piękno treningu AMRAP polega na tym, że łatwo możesz porównać swój aktualny wynik z poprzednimi rezultatami. Zrobiłeś więcej powtórzeń? Idziesz w dobrym kierunku. Mniej? Cóż, każdy ma prawo do słabszego dnia. Taka filozofia wymaga jednak narzucenia sobie bardzo wysokiego tempa pracy. I tego się trzymaj. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Potrzebujesz co najmniej jednego zestawu hantli. Najlepiej jednak przygotować po jednym zestawie dla każdego ćwiczenia. W końcu inny ciężar jesteś w stanie wycisnąć z przysiadu, a innym wykonasz rwanie. 

Trening AMRAP z ćwiczeniami złożonymi [opis programu]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Burpees z hantlami
1
Jak najwięcej w 3 minuty
1-0-1-0
120 sekund
2. Wyciskanie hantli z głębokiego przysiadu
1
Jak najwięcej w 3 minuty
1-0-1-0
120 sekund
3. Rwanie hantli jednorącz
1
Jak najwięcej w 3 minuty
1-0-1-0
120 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN