Trening FBW w wysokim zakresie tętna

Fakt, że dopiero zaczynasz trenować, wcale nie znaczy, że musisz startować z najnudniejszymi i najmniej satysfakcjonującymi ćwiczeniami świata. Przed Tobą program treningowy dla początkujących, który zagwarantuje Ci masę frajdyjednocześnie błyskawiczne efekty w postaci podkręconego spalania tłuszczu i zdecydowanie lepszej kondycji. Bierz i korzystaj do woli.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni, spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Początkujący
Czas trwania programu
6 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle, kettlebell
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
30-45 minut

Więcej funu z treningu, szybsze efekty: Program dla początkujących [opis programu]

Nie musisz mieć długiego treningowego stażu, żeby od najprostszych ćwiczeń przejść do trochę bardziej wymagających ruchów. Jeśli tylko będziesz pilnował poprawnej techniki, możesz sobie pozwolić na trening, którego nie powstydziłyby się gwiazdy z Instagrama. Takie urozmaicenie przyda Ci się zwłaszcza po pierwszej zajawce, gdy już poprzedni plan przestał przynosić spodziewane efekty, a w dodatku zaczął koszmarnie Cię nudzić. Bo przecież ile można robić tylko pompki, przysiady z masą własnego ciała i truchtać na bieżni? Nie po to przecież opłaciłeś karnet na rok z góry, prawda?

Znasz to uczucie – i my też, bo byliśmy w tym samym miejscu (więcej niż raz, prawdę mówiąc). To właśnie dlatego przygotowaliśmy ten program treningowy – nie tylko dla Ciebie, ale też dla nas samych. Masz naszą gwarancję, że tzw. banan na twarzy pojawi się u Ciebie już w połowie pierwszej serii pierwszego ćwiczenia i nie zniknie z niej aż do końca sesji – bo w naszym wypadku dokładnie tak właśnie było. Co prawda ten banan znajdzie się w towarzystwie sporej ilości potu, a jego miejsce próbować będzie zająć grymas zmęczenia, ale Ty się nie dasz. Ten program to właśnie przede wszystkim masa frajdy, fitnessowa zabawa, która niejako przy okazji zagwarantuje Ci proporcjonalny rozwój mięśni, wzmocnienie całego ciała i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Takie efekty uboczne to nawet lepsze niż w popularnej radiowej reklamie, czyż nie?

Treningi A, B i C wykonuj raz w tygodniu, odpoczywając co najmniej dzień między nimi. Weekendy klasycznie poświęć na aktywną regenerację. Pomiędzy treningami staraj się w pełni regenerować – oczywiście spacer nie zaszkodzi, ale bieg w parku to już nie jest najlepszy pomysł. Przynajmniej nie na tym etapie. 

 

Słownik pojęć i praktyczne porady 

Trening FBW 

Trening typu Full Body Workout, czyli trening, podczas którego trenujesz wszystkie grupy mięśniowe. Najlepszy na start, ale też sprawdza się zdecydowanie w treningach prawdziwych prosów, dla których odpowiednie tempo i wiele bodźców naraz mają kluczowe znaczenie.

Tempo 

W treningach składających się na ten program treningowy zrezygnowaliśmy z klasycznego, opartego na cyfrach opisu tempa. Działaj na maksymalnych obrotach tam, gdzie wskazane jest tempo maksymalne, i zwalniaj je odrobinę, gdy tempo określone jest jako kontrolowane. Cały czas pilnuj poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń – jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące danego ćwiczenia, po prostu kliknij w jego nazwę w tabeli, aby przejść do Biblioteki ćwiczeń i tam poznać szczegóły. 

Ciężar 

Ciężar hantli i kettlebella dobieraj tak, aby ostatnie dwa powtórzenia w serii robić zawsze z wyraźnym wysiłkiem (ale zachowując poprawną technikę wykonywanego ćwiczenia). Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z treningiem, a to oznacza, że postępy będziesz notować stosunkowo szybko. Z tego powodu co tydzień na kolejnych treningach staraj się podwyższać sobie delikatnie poprzeczkę. Pół kilograma na gryfie więcej to już jest naprawdę świetny rezultat.  

Więcej informacji 

Jeśli jakieś pojęcie zastosowane w tym programie wydaje Ci się niejasne, przejrzyj nasz słownik pojęć treningowych – znajdziesz tam masę przydatnych informacji, również na przyszłość. 

 

Sprzęt niezbędny do wykonania treningu

Sztanga, hantle, drążek, hantle, zestaw gum Miniband i Powerband – uzbierała się całkiem spora góra sprzętu, prawda? Właśnie dlatego najlepiej wybrać się do świątyni wykuwania formy, zwanej potocznie siłownią, i tam zacząć realizację naszego treningu. 

Więcej funu z treningu, szybsze efekty: Program dla początkujących [rozpiska treningowa]

Trening A

Ćwiczenia rób w podanej kolejności. Do kolejnego przechodź dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Odpoczywaj 30 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami.

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Przysiad z wykopem
5
10
Kontrolowane
30 sekund
2. Wspinaczka pozioma X
5
10
Maksymalne
30 sekund
3. Burpee z pompką
5
10
Maksymalne
30 sekund
4. Wykrok do zakroku
5
Po 5 na stronę
Kontrolowane
30 sekund

Trening B

Trenuj według zasad z treningu A. Szybka powtórka: ćwiczenia robisz w seriach, odpoczywasz 60 sekund między seriami i ćwiczeniami. Do kolejnego przechodzisz po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Prościzna, prawda? To teraz działaj!

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Rwanie hantla jednorącz
5
Po 5 na stronę
Maksymalne
60 sekund
2. Burpee z hantlami
10
10
Maksymalne
60 sekund
3. Wyciskanie hantli z przysiadu
5
10
Maksymalne
60 sekund
4. Wyciskanie hantli stojąc
5
10
Kontrolowane
60 sekund

Trening C

Teraz już na pewno się utrwali: do kolejnego ćwiczenia przechodź po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Odpoczywaj 60 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami.

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Swing kettlebellem
5
10
Maksymalne
60 sekund
2. Przysiad z kettlebellem goblet
5
10
Kontrolowane
60 sekund
3. Zarzut kettlebella z wykrokiem
5
Po 5 na stronę
Kontrolowane
60 sekund
4. Martwy ciąg z podciąganiem kettlebella wzdłuż tułowia
5
10
Kontrolowane
60 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN