Trening na moc mięśni [Superserie]

Szybki, dynamiczny, eksplozywny. Taki masz być Ty i taki jest nasz trening. W przypadku tego programu stawiamy na wysokie tempo wysiłku oraz wykorzystanie różnorodnego sprzętu. Zacznij już dziś generować większą moc mięśni. Tak, to takie proste – oczywiście pod warunkiem, że do każdej sesji przyłożysz się nawet bardziej niż na 100%.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Lepsze wyniki sportowe
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
12 tygodni
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga, półsztanga, BOSU, płotki, skrzynia plyometryczna
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
Do 60 minut

Trening na moc mięśni [opis programu]

Bez względu na to, czy uprawiasz sport zespołowy, taki jak siatkówka, hokej czy piłka nożna, czy też skupiasz się na sportach indywidualnych, jak pływanie, boks czy narciarstwo, podstawowe atrybuty fizyczne, które decydują o zwycięstwie, są takie same dla wszystkich.  

A jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, jest moc, czyli uzyskanie jak największej siły w jak najkrótszej jednostce czasu. To właśnie moc decyduje o tym, jak szybko wystartujesz do piłki, podskoczysz do bloku, czy zbierzesz się do startu w sprincie.  

Moc jest niezbędna do zdobywanie punktów, bicia rekordów – do rywalizacji. Właśnie dlatego każdy aktywny sportowiec, niezależnie od poziomu zaawansowania, powinien w swoim treningu uwzględnić nie tylko ćwiczenia typowo siłowe, które oczywiście są niezwykle istotne, ale też ruchy eksplozywne, dzięki którym można kształtować właśnie moc.  

Takich ćwiczeń nie brakuje w tym programie, który utrudniliśmy dodatkowo, stosując superserie i serie łączone, co finalnie zwiększa jego intensywność oraz skraca czas wysiłku.  

Trenuj 3 razy w tygodniu w dni wolne od innych aktywności sportowych. Zachowaj przy tym co najmniej jeden dzień przerwy na regenerację pomiędzy jednostkami treningowymi.  

 

 

Słownik pojęć i praktyczne porady  

Superserie  

Superserie polegają na wykonywaniu dwóch ćwiczeń na antagonistyczne grupy mięśniowe bez przerwy między nimi. Przykładem może być zestaw ćwiczeń na biceps na przemian z zestawem ćwiczeń na triceps z hantlami. Po wykonaniu jednego zestawu ćwiczeń, natychmiast przechodzisz do drugiego, zanim zrobisz przerwę.  

Serie łączone  

Serie łączone polegają na wykonywaniu dwóch ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową bez przerwy między nimi. Przykładem może być wykonanie serii wiosłowania z sztangą, a następnie serii podciągania na drążku bez przerwy między nimi. 

Ciężar  

Jest w tym przypadku elementem drugorzędnym. Najważniejsze jest wykonywanie ćwiczeń z wysoka dynamiką i poprawną techniką. 

Tempo  

W pierwszej części tabeli treningowej pod nagłówkiem „Tempo” znajdziesz określenie „Maksymalne”. Oznacza to, że trening ma być naprawdę intensywny, a Twoje ruchy eksplozywne. Ostatnie 3 ćwiczenia to powrót do klasycznego tempa 1-0-1-0. 

  

Sprzęt niezbędny do wykonania treningu 

Objętość tego treningu nie powala na kolana, ale dosłownie w każdym ćwiczeniu konieczne jest wykorzystanie innego sprzętu. Fakt ten sprawia, że trening wykonasz w pełni jedynie w dobrze wyposażonej siłowni (problemem mogą okazać się płotki/przeszkody).  

Trening na moc mięśni [rozpiska treningowa]

Trening

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Wyskok z przysiadu ze sztangą
4
8
Maksymalne
-
1B. Wskok na skrzynię jednonóż
4
Po 8 na stronę
Maksymalne
-
1C. Przeskoki przez płotki
4
8
Maksymalne
120 sekund
2A. Plyometryczne pompki na piłce Bosu
4
8
1-0-1-0
-
2B. Podciąganie w podporze
4
8
1-0-1-0
-
2C. Rotacja tułowia z półsztangą
4
Po 8 na stronę
1-0-1-0
120 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN