Trening na szeroką klatkę: Zrobisz go wszędzie!

Ten ekspresowy trening na szeroką klatkę piersiową możesz wykonać wszędzie – nawet w autobusie. Nie odpowiadaj na zdziwiony wzrok współpasażerów. Po 2 tygodniach zaczną rozumieć, o co chodzi, a po czterech – gdy zobaczą spektakularne efekty – najpewniej do Ciebie dołączą. Tylko nie ściągaj w miejscu publicznym koszulki!

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
Rodzaj treningu/-ów w programie
Split (Trening dzielony)
Czas trwania jednostki treningowej
30 minut

Trening na szeroką klatkę [opis programu]

Sztanga, hantle i wyciągi są oczywiście w budowaniu szerokiej klatki bardzo pomocne, ale jednak nie niezbędne – inaczej mistrzowie street workoutu nie mogliby pochwalić się nienagannymi sylwetkami w kształcie litery „V”. Jeśli chcesz wzmocnić i poszerzyć klatkę piersiową w domu – kto by nie chciał… – mamy dla Ciebie odpowiedni plan treningowy. Tylko od razu ostrzegamy – nie będzie łatwo. Będziesz musiał zaliczyć bowiem nawet kilkaset pompek i to w różnych wariantach. A to wszystko przy naprawdę ograniczonych czasowo przerwach. To jednak program dla zaawansowanych użytkowników, a do takich właśnie się zaliczasz, prawda?

Przygotuj się więc na ostry wycisk, który jednak nie będzie trwał długo. Na cały trening potrzebować będziesz mniej więcej 30 minut. A to oznacza, że możesz go zrobić w sumie zawsze i wszędzie. Nawet teraz, po prostu padnij i pompuj!

Pamiętasz przecież, co robił Batman w pierwszej części trylogii Christophera Nolana od razu po przebudzeniu? Pompki, właśnie. Bądź jak Batman.

Zasady treningu

  1. Podane ćwiczenia wykonuj jedno po drugim, łącząc je w obwód.
  2. Każde ćwiczenie rób przez 40 sekund, starając się zaliczyć jak najwięcej poprawnych i szybkich powtórzeń w tym czasie. Jeśli potrzebujesz przerwy – zrób ją. Ale nie przesadzaj, Twoje mięśnie są gotowe do większych wyzwań, niż myślisz.
  3. Odpoczywaj 20 sekund między kolejnymi ćwiczeniami w obwodzie i 120 sekund między kolejnymi obwodami.
  4. Zalicz razem 5 obwodów.
  5. Wykonuj trening na szeroką klatkę nawet 3 razy w tygodniu, odpoczywając co najmniej jeden dzień między sesjami. Możesz śmiało włączyć go do swojej obecnej rozpiski treningowej. Pamiętaj wówczas tylko, by w dniu, w którym wykonujesz ten trening, odpuścić inne ćwiczenia na klatkę, barki i tricepsy.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Trening split

To system, w którym w osobne dni trenujesz inne partie mięśniowe – po bardziej szczegółową definicję zapraszamy do Słownika pojęć. Ten trening to trening na pojedynczą partię mięśniową wraz z mięśniami asekuracyjnymi (kolejno klatka, barki, tricepsy, core). Uzupełnij go treningami na pozostałe grupy mięśni, wybierając odpowiedni program lub programy z naszej stale rozwijanej bazy.

Ciężar

Będziesz pracować tylko z ciężarem swojego ciała, ale spokojnie, duża objętość i intensywność zrobią swoje. Pod koniec treningu będziesz czuł nie tylko tę przyjemną pompę w mięśniach, ale również słynne palenie po dobrze wykonanej robocie.

Tempo

Wszystkie ćwiczenia rób, kontrolując tempo. Dawaj sobie sekundę na opuszczenie ciała (faza ekscentryczna) i ruch w górę (faza koncentryczna). Nie zatrzymuj się w skrajnych pozycjach (dwie fazy izometryczne). Jeśli samo ćwiczenie jest bardziej skomplikowane niż zapis 1-0-1-0, bo – jak pompka ze wspinaczką poziomą – składa się z większej liczby etapów, stosuj rozpisane tempo do każdego z  nich.

Trening na szeroką klatkę [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1A. Pompka ze wspinaczką poziomą
5
40 sekund
1-0-1-0
20 sekund
1B. Pompka judo
5
40 sekund
1-0-1-0
20 sekund
1C. Pompka z jedną nogą opartą o drugą
4
40 sekund
1-0-1-0
20 sekund
1D. Pompka marynarska
5
40 sekund
1-0-1-0
20 sekund
1E. Pompka Spider-Mana
5
40 sekund
1-0-1-0
120 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN