Piekielny trening obwodowy z hantlami

Ten piekielny trening obwodowy z hantlami tylko przypadkiem składa się z sześciu ćwiczeń wykonywanych w sześciu obwodach po sześć powtórzeń. Swoją nazwę zawdzięcza raczej piekielnej intensywności, która mięśnie doprowadzi do palenia, a tłuszcz… wypali piekielnym ogniem. Przygotuj sobie bidon z wodą, bo ten ogień trzeba będzie ugasić. 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni, spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening obwodowy, FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
30 minut

Piekielny trening obwodowy z hantlami [opis programu]

Możesz uśmiechnąć się na myśl, że przed Tobą sześć obwodów po sześć ćwiczeń wykonywanych w sześciu powtórzeniach. Mamy jednak pewność, że uśmiech szybko zniknie z Twojej twarzy, tak mniej więcej w połowie pierwszego obwodu. Zastąpi go grymas zmęczenia, który utrzymywać się będzie aż do ostatniego powtórzenia w ostatnim obwodzie. Po którym przyjdzie wyraźnie wymalowana na twarzy satysfakcja. Bo choć po tym piekielnym treningu obwodowym z hantlami będziesz padać z sił, bo właśnie poddałeś ogromnej próbie każde włókno mięśniowe w swoim ciele, to przecież duma z wykonanego zadania będzie jeszcze większa.

Ten piekielny trening obwodowy z hantlami wykonuj maksymalnie 3 razy w tygodniu, odpoczywając co najmniej 1 dzień między sesjami. Możesz trenować w poniedziałki, środy i piątki, ale pamiętaj, że jeśli po którejś z sesji będziesz potrzebować więcej czasu na regenerację, to po prostu załatw sobie L4 od treningu.

Zasady treningu

  1. Każdy trening rozpoczynaj od solidnej rozgrzewki. Kilka minut na bieżni, ergometrze wioślarskim lub ze skakanką w rękach to dopiero punkt wyjścia. Zrób jeszcze stretching dynamiczny, a jeśli masz trochę więcej czasu, poświęć jeszcze chwilę na aktywację biorących następnie udział w treningu mięśni.
  2. Przygotuj sobie hantle (najlepiej kilka różnych zestawów o różnej wadze lub hantle regulowane), na podłogę rzuć solidną matę treningową, bidon z wodą i ręcznik.
  3. W bezpośrednim sąsiedztwie maty ustaw zegar treningowy – będziesz go potrzebować między obwodami, aby precyzyjnie odmierzać czas przewidziany na odpoczynek.
  4. Zacznij od zarzutu hantli i po sześciu powtórzeniach przejdź od razu dalej. Pomiędzy ćwiczeniami przechodź płynnie do kolejnych, aż zaliczysz wszystkie sześć. Kończysz arnoldkami.
  5. Co tydzień zwiększaj ciężar hantli.

Słownik pojęć i praktyczne porady

Trening obwodowy

Rodzaj treningu, w którym ćwiczenia wykonuje się jedno po drugim po jednej serii, aby po zakończeniu takiego obwodu całość zaliczyć jeszcze wskazaną liczbę razy. W treningu obwodowym na poszczególne ćwiczenia najczęściej mówi się „stacje”, bo pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami kursuje się i zatrzymuje na stacjach jak środek komunikacji zbiorowej. Niech to wytłumaczenie posłuży Ci za argument w dyskusji, gdyby ktoś pokusił się o tezę, że fitness i trening to dziedziny pozbawione poczucia humoru.

FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)

Trening, w trakcie którego angażujesz do pracy wszystkie największe partie mięśni, teoretycznie wymyślono dla osób początkujących, ale podkręcając jego intensywność i dokładając ciężaru, możesz bez problemu zamienić go w dużo bardziej wymagającą wersję dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. 

Ciężar

Nie przędza i utemperuj swojego ego. Przed Tobą naprawdę trudna plansza – nie nazwaliśmy tego zestawu piekielnym treningiem obwodowym z hantlami przypadkiem. Pierwszą sesję poświęć na ustalenie ciężarów dla każdego ćwiczenia. Później zwiększaj ilość kilogramów co tydzień.

Tempo

Nie pędź, ale też nie hamuj. Ćwiczenia wykonuj w solidnym tempie 1-0-1-0, dając sobie po sekundzie na fazy ekscentryczną i koncentryczną. Nie rób pauz.

Więcej informacji

Koniecznie regularnie odwiedzaj blog New Level Sport, żeby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi treningu, regeneracji, diety i ogólnie pojętego zdrowia. Jeśli której pojęcie powyżej i poniżej wydaje Ci się nadal niejasne, zajrzyj do Słownika pojęć. Eksperci NLS dołożyli wszelkich starań, by całkiem skomplikowany język fitness przełożyć na prosty polski.

Piekielny trening obwodowy z hantlami [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Zarzut hantli
6
6
1-0-1-0
-
2. Wyciskanie hantli na podłodze
6
6
1-0-1-0
-
3. Scyzoryk z hantlem
6
6
1-0-1-0
-
4. Wyciskanie hantli z głębokiego przysiadu
6
6
1-0-1-0
-
5. Rumuński martwy ciąg z hantlami
6
6
1-0-1-0
-
6. Arnoldki
6
6
1-0-1-0
60 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN