Trening piramidalny z burpee i sprintami

Trening piramidalny w tym przypadku polega na rosnącej liczbie powtórzeń w każdej kolejnej serii. Składa się z burpees oraz sprintów. To połączenie ćwiczeń jest jak tsunami, które zmiata spotykany na swojej drodze tłuszcz. Nawet najwięksi twardziele tracą przy nim oddech. Podejmujesz wyzwanie? Jeśli tak, to już wygrałeś.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
Bezterminowo
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Brak
Rodzaj treningu/-ów w programie
HIIT (Trening interwałowy o wysokiej intensywności)
Czas trwania jednostki treningowej
Do 30 minut

Trening piramidalny z burpee i sprintami [opis programu]

Trening cardio wcale nie musi przybierać formy jednostajnego, długiego biegu. Może zmaterializować się w postaci treningu piramidalnego, który jest dynamiczny, intensywny i nie pozwoli Ci się nudzić nawet przez jedną sekundę. I z każdą serią staje się trudniejszy!

Tak właściwie nasz trening piramidalny jest dokładnym przeciwieństwem biegania – pomiędzy kolejnymi seriami burpees i sprintów zatęsknisz jeszcze za spokojnym, równomiernym oddechem, który pamiętasz z biegania w jednostajnym tempie.

Jak się za niego zabrać? Po dobrej rozgrzewce odmierz dystans 80 m. Wykonaj pierwszy burpee: zrób przysiad i połóż dłonie na ziemi. Jednym skokiem przenieś nogi do tyłu, by znaleźć się w pozycji do pompki. Obniż klatkę do ziemi, wyprostuj ręce, podskokiem wróć nogami do przysiadu, połóż ręce za głową i dynamicznie wyskocz w górę.

Od razu po wylądowaniu zacznij sprint, trzymając w miarę wyprostowany tułów i pracując ramionami. Trzymaj równy rytm oddechu od pierwszego kroku. Pokonaj 80 metrów z tą samą szybkością. 

Gdy tylko przebiegniesz zadany dystans, rób kolejny zestaw burpee. I tak szczebel po szczeblu, a każdy kolejny trudniejszy. W sumie zrobisz 210 burpee i przebiegniesz 1600 metrów sprintem. To dlatego w tabeli przy poziomie trudności znajdziesz określenie „zaawansowany”. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Trening Murphy – wyzwanie dla twardzieli

Podsumowując: przed Tobą mini obwód złożony z burpees i sprintów. Zaczynasz od 2 powtórzeń burpees i co obwód zwiększasz liczbę powtórzeń o jedno. Dystans do pokonania w sprintach pozostaje bez zmian – za każdym razem jest to 80 metrów. 

Wykonuj nasz trening za każdym razem, kiedy nie masz ochoty na inną formę treningu cardio. To prawdziwy turbospalacz tłuszczu. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

To trening kalisteniczny i nie ma tu ani wolnych ciężarów, ani maszyn siłowych. Jednak jeśli bardzo zależy Ci na możliwości skalowania trudności tego wyzwania, możesz wyposażyć się w kamizelkę treningową. Najlepiej taką, która nie krępuje ruchów.  

Tempo

To nie jest gra na czas. To bardziej próba wytrzymałości. Dobierz tempo tak, by wytrzymać w rozrachunku 210 burpees i 1600 metrów biegu. To jest potężna objętość i nie każdy jest w stanie jej sprostać. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Sprzętu brak. Mocno wątpliwe jest też, że ktoś będzie chciał (i był w stanie) wykonać 210 burpees i 1600 metrów sprintów w kamizelce treningowej, ale gdyby jednak taki śmiałek się znalazł, to, po pierwsze, koniecznie trzeba go sklonować, a po drugie, niech zajrzy na stronę NLS do działu z kamizelkami

Trening piramidalny z burpee i sprintami [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwód
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Burpee
20
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 20
1-0-1-0
wg potrzeb
2. Bieg sprintem
20
80 metrów
1-0-1-0
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN