Trening ramion w systemie EMOM

Trening ramion wcale nie musi przypominać klasycznego przekładańca złożonego z uginania ramion i wyciskania francuskiego. Może przybrać trochę nowocześniejszą formę, w której główny nacisk położony jest nie tyle na duże obciążenie, co na duże tempo treningu. To jest właśnie trening ramion w systemie EMOM w pigułce. A teraz szczegóły.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Hantle
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening EMOM
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Trening ramion w systemie EMOM [opis programu]

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest tak naprawdę trening EMOM, bo czym jest trening ramion, każdy z pewnością wie.

EMOM, czyli z angielskiego „Every Minute On each Minute”, to bardzo intensywny system treningowy, w którym na wykonanie danej liczby powtórzeń mamy właśnie minutę. Jeśli uda się skompletować wszystkie repety wcześniej, wówczas możemy odpocząć przez tyle czasu, ile zostało do końca minuty. Jeśli nie, od razu trzeba przejść do kolejnego ćwiczenia. 

W praktyce większość treningów EMOM konstruuje się w taki sposób, by przed trenującym postawić taktyczny dylemat. Z jednej strony można podkręcić tempo i wykonać szybciej swoje powtórzenia, odpoczywając przynajmniej te kilkanaście sekund i łapiąc oddech. Z drugiej jednak strony realną opcją jest wolniejsze przebrnięcie przez powtórzenia, by nie tracić tyle siły. Minusem tego drugiego rozwiązania jest całkowity brak odpoczynku. 

W przypadku naszego treningu EMOM czekają Cię podobne rozterki. Wykonaj ćwiczenia w podanej kolejności, łącząc je w miniobwód.

Najpierw czeka Cię rwanie hantli. Przypomnijmy sobie wspólnie, jak się za nie zabrać. Najpierw dobierz właściwy set. Zacznij od trzymania hantli na ziemi między nogami i wykonania przysiadu, tak by uda były równoległe do podłoża. Prostując się, pociągnij hantle jednym płynnym ruchem nad głowę, prowadząc je jak najbliżej tułowia. Wróć do pozycji startowej. 

Później czas na zginanie przedramion. To dość proste ćwiczenie, ale nie zaszkodzi małe powtórzenie podstawowych zasad. Stań wyprostowany z hantlami trzymanymi po bokach ciała, z dłońmi skierowanymi ku przodowi. Staraj się pracować tylko ramionami, unosząc naprzemiennie hantle do wysokości barków. Napnij tam bicepsy, a ruch w dół wykonuj powoli.

Twoim celem jest siedmiokrotne ukończenie dwuminutowego obwodu, co daje łącznie 14 minut ostrego wycisku. Ostrzegamy: to jest hardcore. 

Wykonuj nasz trening jako treningowy finisher po swoim tradycyjnym treningu siłowym lub jako skróconą jednostkę treningową, kiedy nie masz czasu udać się do klubu fitness. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Jeśli wykonasz nasz trening ramion z hantlami w systemie EMOM jako finisher, nie przesadzaj z ciężarem. Jeśli natomiast będzie to samodzielny trening, wówczas droga wolna – zagraj heavymetalowo. 

Tempo

Na każdą łączoną serię rwania i uginania ramion masz dwie minuty. Siłą rzeczy musisz się zatem spieszyć. Zwróć jednak szczególną uwagę na technikę rwania. To trudne ćwiczenie, które łatwo wykonać niepoprawnie, zwłaszcza będąc zmęczonym. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Potrzebujesz jedynie hantli. Jeśli masz zamiar trenować w domu, co jest jak najbardziej wykonalne, rozważ zainwestowanie w hantle Powerblock, z którymi będziesz mógł łatwo skalować trudność treningu, zwiększając ciężar. 

Trening ramion w systemie EMOM [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Rwanie hantli
7
10
1-0-1-0
Do końca minuty
2. Zginanie przedramion z hantlami
7
10
1-0-1-0
Do końca minuty

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN