Trening w drodze do pracy

Nie ma chyba lepszego sposobu, aby wejść w dzień na pełnych obrotach niż trening w drodze do pracy. Zatrzymuj się w pobliskim parku 3 razy w tygodniu, aby zobaczyć, jak naraz rosną Twoja forma i pewność siebie. Pamiętaj tylko, żeby w torbie mieć zawsze nawilżane chusteczki – mogą się przydać.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Średnio zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Drążek, poręcze
Rodzaj treningu/-ów w programie
FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)
Czas trwania jednostki treningowej
30 minut

Trening w drodze do pracy [opis programu]

Trening w drodze do pracy? Tak, wcale nie zwariowaliśmy. Ułożyliśmy prosty plan, który wykonasz bez większego problemu i nie będziesz raczej musiał brać po nim prysznica. Wystarczą Ci mokre chusteczki albo nawilżony wodą ręcznik, abyś szybko doprowadził się do porządku. Przy czym zastrzegamy, że sami testowaliśmy to rozwiązanie w dżinsach i koszuli, którą wypuszczaliśmy ze spodni – to jednak nie jest plan dla tych, którzy do pracy chodzą pod krawatem i w wypastowanych butach.

Trenuj według poniższej rozpiski trzy razy w tygodniu, odpoczywając co najmniej jeden dzień pomiędzy sesjami. Ćwiczenia rób w podanej kolejności, do kolejnego przechodząc po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Odpoczywaj 60 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami. Jeśli potrzebujesz uciąć trochę powtórzeń z zadanej liczby – śmiało. Staraj się jednak na kolejnych treningach zmierzać do zadanych wartości.

Słownik pojęć i praktyczne porady

FBW (Full Body Workout/Trening całego ciała)

Metoda treningowa, której głównym założeniem jest trenować wszystkie główne partie mięśni podczas pojedynczej sesji treningowej. W tym planie wszystkie treningi to właśnie sesje typu full body. Podciąganie w różnych wariantach angażuje do pracy plecy, barki, core i bicepsy. Pompki i niedźwiedź to praca klatki, barków i tricepsów oraz mięśni core. Przysiady, spacer wykroczny i wyskoki z przysiadu to praca ud, pośladków, łydek.

Ciężar

Pracować będziesz z ciężarem swojego ciała, a pomiędzy kolejnymi seriami i ćwiczeniami będziesz miał minutę na odpoczynek. Dąż do zaliczenia wskazanej liczby powtórzeń – jeśli jesteś osobą o sporym treningowym stażu, powinieneś spokojnie dać radę.

Tempo

Przed sobą masz jeszcze kilka godzin w pracy, więc nie spiesz się szczególnie, bo nie chcesz przecież dotrzeć do swojego biurka cały mokry. Klasyczne tempo 1-0-1-0 oznacza po sekundzie na fazy ekscentryczną i koncentryczną oraz brak pauz pomiędzy nimi.

Rękawiczki

Przydadzą się nie tylko dlatego, bo zmniejszą ryzyko wystąpienia odcisków od drążka. W drugim ćwiczeniu każdego treningu będziesz miał do czynienia z glebą – warto zadbać o dodatkową ochronę.

Mokre chusteczki

Naprawdę robią robotę – po takiej krótkiej i średnio intensywnej sesji wystarczą, żebyś doprowadził się do porządku i do pracy dotarł w nienagannym stanie.

Więcej informacji

Śledź nasz blog, który codziennie aktualizujemy o nowe, rzetelne i oparte na wynikach badań naukowych treści. Same pojęcia treningowe rozszyfrujesz z pomocą Słownika pojęć.

Trening w drodze do pracy wymaga tylko drążka

Lokalne parki i miejska przestrzeń na szczęście od jakiegoś czasu są już pełne zewnętrznych siłowni czy instalacji do street workoutu. Ten trening powinieneś zaliczyć więc w drodze do pracy bez większego problemu.

Trening w drodze do pracy [rozpiska treningowa]

Trening A

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Podciąganie nachwytem
4
10
1-0-1-0
60 sekund
2. Pompki
4
20
1-0-1-0
60 sekund
3. Przysiady
4
30
1-0-1-0
60 sekund

Trening B

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Podciąganie podchwytem
4
10
1-0-1-0
60 sekund
2. Niedźwiedź
4
20
1-0-1-0
60 sekund
3. Spacer wykroczny
4
30
1-0-1-0
60 sekund

Trening C

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Podciąganie chwytem neutralnym
4
10
1-0-1-0
60 sekund
2. Pompki szwedzkie
4
20
1-0-1-0
60 sekund
3. Wyskoki z przysiadu
4
30
1-0-1-0
60 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN