Trening ze skakanką na spalanie tłuszczu i lepszą kondycję

Skakanka to fenomenalny sprzęt treningowy. Możesz zabrać ją praktycznie wszędzie, ma fantastyczny stosunek ceny do możliwości, a także doskonale buduje kondycję i spala tłuszcz. Wykorzystaj ją w swoim dotychczasowym programie treningowym, aby zdecydowanie przyspieszyć jego efekty. Po 4 tygodniach będziesz w życiowej formie, bo kto nie skacze, ten…

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Lepsza kondycja, spalanie tłuszczu
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
2
Niezbędny sprzęt treningowy
Skakanka
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening cardio
Czas trwania jednostki treningowej
Do 45 minut

Trening ze skakanką na spalanie tłuszczu i lepszą kondycję [opis programu]

Skakanka to jeden z tych pozornie niegroźnych akcesoriów, który w treningach osób dorosłych widoczny jest stosunkowo rzadko. Kiedy myślimy o skakance, przeważnie w głowie pojawiają nam się skojarzenia ze szkołą podstawową, kiedy to beztrosko skakaliśmy w dowolnym tempie i dowolnych konfiguracjach (obunóż, jednonóż, rowerkiem itd.). Można wręcz powiedzieć, że skakanie na skakance kojarzy się przyjemnie – nikt raczej nas do tego nie zmuszał, a też rzadko zdarzało się, żeby ten rodzaj aktywności uprawiany był do utraty tchu. 

Ale skakanka może też być pełnoprawnym sprzętem do ćwiczeń, który z nawet najprostszego treningu potrafi zrobić wysiłek bardzo intensywny i wymagający. Żeby tak się stało, musisz wiedzieć, jak tego dokonać. Tu możemy przyjść Ci z pomocą.

Wykonuj nasz trening dwa razy w tygodniu przez okres czterech tygodni z zachowaniem co najmniej jednego dnia wolnego pomiędzy sesjami treningowymi.  Musimy Cię jednak ostrzec – ten program jest wyłącznie dla osób zaawansowanych, bo wymaga niemal ciągłego wysiłku przez około 45 minut.

W treningowym repertuarze znajdzie się miejsce na skoki na skakance obunóż i jednonóż, skoki przemienne i przeplatane, skoki z wymachami skakanki w przód i w tył, a nawet skoki podwójne. Wszystko to oznacza, że nie tylko musisz być osobą zaawansowaną treningowo, ale musisz też całkiem sprawnie radzić sobie z tym prostym i niedrogim sprzętem.

Z jednej strony, rozpiska poniżej to nie tylko trening cardio, ale także intensywna sesja interwałowa, połączona dodatkowo z obwodem, która sprawi, że na koniec będziesz błagać o litość.

Z drugiej strony, po całym programie, skakanka zdecydowanie będzie kojarzyć Ci się ze świetnymi rezultatami i treningami, które wyciskają z każdej minuty maksymalne możliwości. 

Program na skakance włącz w swój dotychczasowy plan tygodniowy. Wykonuj go albo w dni przewidziane na trening cardio, albo w dni, które dotychczasowy plan określał jako dni wolne od treningu. Gotowy podjąć wyzwanie?

 

Słownik pojęć i praktyczne porady 

Obwód/trening obwodowy 

System treningowy, w którym ćwiczenia wykonuje się jedno po drugim, po jednej serii, zazwyczaj z bardzo krótką przerwą pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami (lub jej całkowitym brakiem, jeżeli dasz radę). Różni się znacznie od klasycznej rozpiski treningowej, w której najpierw wykonuje się wszystkie serie pierwszego ćwiczenia, następnie przechodzi się do kolejnego ćwiczenia i tak dalej. W treningu obwodowym nacisk położony jest przede wszystkim na intensywność wysiłku.

Tempo 

Tempo maksymalne oznacza, że ćwiczenie powinieneś wykonać z taką intensywnością, na jaką tylko jest Cię stać.

Więcej informacji 

Dalej głodny wiedzy? Zajrzyj na nasz słownik pojęć – znajdziesz tam masę przydatnych informacji, nie tylko odnośnie tego konkretnego treningu.

 

Sprzęt, z którego będziesz korzystać w trakcie trwania programu 

Oczywiście niezbędna będzie skakanka – na początek warto wybrać lekką skakankę, która nie rozwija zbyt dużych prędkości, z szeroką linką, co ułatwi opanowanie właściwej techniki skoków, ale też będzie stanowić nie lada wyzwanie dla mięśni. Gdy już nabierzesz wprawy w skakaniu, możesz postawić na skakankę szybkościową (z lekkimi rączkami i wykonaną z tworzywa sztucznego lub stali linką) lub skakankę z obciążnikami w rączkach i rzemieniem. Wykorzystuj obie skakanki w swoich treningach – szybko poczujesz między nimi różnicę.

Trening ze skakanką na spalanie tłuszczu i lepszą kondycję [rozpiska treningowa]

Poniedziałek, czwartek

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Skoki do góry ze skakanką w przód
3
60 sekund
Maksymalne
-
2. Skoki na bok
3
60 sekund
Maksymalne
-
3. Skoki do góry ze skakanką w tył
3
60 sekund
Maksymalne
-
4. Skoki na lewej nodze
3
60 sekund
Maksymalne
-
5. Skoki na prawej nodze
3
60 sekund
Maksymalne
Obwód - 120 sekund po nim
6. Skoki do góry ze skakanką w przód
3
60 sekund
Maksymalne
-

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN