Treningowe wyzwanie na 100 powtórzeń

To treningowe wyzwanie na 100 powtórzeń w wersji EMOM sprawdzi Twoją siłę i wytrzymałość w niezwykle wymagającym stylu. Twoim głównym celem jest wykonanie 100 powtórzeń wyciskania sztangi stojąc z przerywnikami w postaci jazdy na airbike’u? Wchodzisz w to? 

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, większa siła
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Sztanga, maszyny cardio
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening EMOM
Czas trwania jednostki treningowej
Do 30 minut

Treningowe wyzwanie na 100 powtórzeń [opis programu]

Zacznijmy od małego wyjaśnienia. Nasze treningowe wyzwanie na 100 powtórzeń nie jest pełnoprawnym programem treningowym, a pewnego rodzaju sprawdzianem formy, który należy wykonywać od czasu do czasu. To test siły i wytrzymałości. Bardzo prosty i jednocześnie bardzo skuteczny. 

Wykonuj go nie częściej niż 1 raz w tygodniu, a sugerujemy odczekać co najmniej dwa tygodnie. Pamiętaj też, by nie wykonywać go w ten sam dzień lub dzień po swoim treningu barków – to może być dla nich za dużo. 

Przejdźmy jednak od ogółu do szczegółu. Jak się zabrać za nasze wyzwanie treningowe na 100 powtórzeń?

Zacznij od spalenia 15 kcal na air bike’u. Potem od razu przejdź do wyciskania sztangi stojąc – do końca upływu 60 sekund – po czym bez zwłoki wracaj na air bike’a. I tak w każdej minucie: musisz wykręcić na „rowerze” 15 kcal i wycisnąć tyle powtórzeń, ile jesteś w stanie. 

Trening kończysz w momencie, gdy masz zrobionych w sumie 100 powtórzeń wyciskania sztangi – im szybciej je wykonasz, tym mniej czas spędzisz na rowerku.

SPRAWDŹ: Czy jesteś gotowy do wyciskania sztangi nad głowę? 

W klasycznym treningu EMOM po wykonaniu danej liczby powtórzeń przed upływem 60 sekund pozostaje Ci czas na odpoczynek. Tutaj każdą minutę dzielisz pomiędzy pracą na airbike’u a wyciskaniem sztangi nad głowę. Właśnie dlatego polecamy ten treningu tylko zaawansowanym bywalcom siłowni. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Wrzuć na gryf ciężar, który swobodnie wyciśniesz 20 razy. Jeśli potrafisz wykonać perfekcyjny zarzut sztangi na barki, możesz startować z ciężarem na podłodze. Jeśli nie, ustaw sztangę na stojakach na wysokosci barków. 

Tempo

Zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli narzucisz sobie wysokie tempo, szybciej się zmęczysz, choć teoretycznie poświęcisz mniej czasu na 100 powtórzeń. Przy niższym tempie możesz lepiej zarządzać swoimi siłami, ale wydłużasz trening, co też nie jest optymalnym rozwiązaniem. Musisz znaleźć taktykę, która najlepiej wykorzysta możliwości Twojego organizmu. 

Niezbędny sprzęt treningowy

Rower powietrzny airbike to coraz popularniejszy sprzęt i na pewno znajdziesz go w każdym boksie crossfitowym. Do tego klasyczne sztanga i masz już cały niezbędny sprzęt. 

Treningowe wyzwane na 100 powtórzeń [opis programu]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Jazda na air bike'u
-
15 kcal w każdej minucie
Maksymalne
-
2. Wyciskanie sztangi stojąc
Tyle, ile potrzebujesz, by wykonać łącznie 100 powtórzeń
100
1-0-1-0
-

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN