Unilateralny trening AMRAP z kettlem

Podobno idea treningu z kettlebellem narodziła się w carskiej Rosji. Z kolei idea unilateralnego treningu z kettlem w systemie AMRAP powstała w głowach naszych trenerów. Taka forma wysiłku bardzo mocno angażuje mięśnie korpusu, które muszą stabilizować pozycję, oraz wyrównuje dysproporcje pomiędzy poszczególnymi stronami ciała. Unilateralny trening AMRAP z kettlem poleca się do wykonania.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, budowanie mięśni
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
Bezterminowo
Liczba dni treningowych w tygodniu
1
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
Rodzaj treningu/-ów w programie
Trening AMRAP
Czas trwania jednostki treningowej
15 minut

Unilateralny trening AMRAP z kettlem [opis programu]

Nasz unilateralny trening AMRAP z kettlem ma absurdalnie proste zasady i składa się z trzech ćwiczeń, które zostały połączone w obwód. Twoim zadaniem jest wykonać jak najwięcej takich obwodów w ciągu 15 minut. 

Trudność przejawia się w złożoności technicznej wszystkich ruchów. Kolejno są to: rwanie kettla jednorącz, wyciskanie kettla nad głowę jednorącz i zarzut kettla na bark jednorącz. 

ZOBACZ TEŻ: Trening z kettlem a budowanie siły

Już samo operowanie odważnikiem kettlebell nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to sprzęt o wiele bardziej niesforny niż sztanga i hantle. Do tego dochodzi praca unilateralna, która boleśnie obnaża techniczne i siłowe braki słabszej ręki.

No i ten nieszczęsny AMRAP, który zmusza do pracy w wysokich zakresach tętna, nie pozwalając przy tym na luksus dłuższych przerw. Widzisz zatem, że prosty pozornie trening po bliższym poznaniu nabiera cech wymagającego wyzwania dla mięśni i płuc. 

Wykonuj go nie częściej niż raz w tygodniu w formie treningowego finishera lub w sytuacji, kiedy nie jesteś w stanie przeprowadzić kompleksowego treningu siłowego. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Metoda treningowa

AMRAP, czyli As Many Round As Possible. Popularny w ostatnich latach system treningowy, który polega na wykonywaniu jak największej liczby obwodów lub powtórzeń w określonym z góry czasie. W naszym przypadku są to obwody złożone z trzech ćwiczeń w czasie 15 minut

Ciężar

Wybierz parę kettli lżejszych od tych, którymi normalnie wykonałbyś każde z ćwiczeń naszego unilateralnego treningu. Zmęczenie będzie rosło, Ty – przeciwnie.  

Tempo

Ćwiczenia z kettlem charakteryzują się dużą dynamiką, a trening AMRAP wymusza wysokie tempo pracy. Staraj się przechodzić przez kolejne powtórzenia szybko, ale pamiętaj przy tym o podstawach: właściwej postawie i oddychaniu.

Więcej informacji

Sprawdź Słownik pojęć i Zasady treningu, jeśli chcesz bardziej wnikliwie rozszyfrować pojęcia wykorzystane w tym programie. Regularnie odwiedzaj też blog NLS, aby być na bieżąco ze sprawdzoną wiedzą dotyczącą treningu, diety, regeneracji i zdrowia.

Niezbędny sprzęt treningowy

Dwa odważniki kettlebell i trochę przestrzeni wokół siebie. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli trenujesz na co dzień w domu, rozważ zakup kettli o zmiennym obciążeniu

Unilateralny trening AMRAP z kettlem [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Obwody
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Rwanie kettla jednorącz
Jak najwięcej w 15 minut
Po 5 na stronę
1-0-1-0
wg potrzeb
2. Wyciskanie kettla nad głowę jednorącz
Jak najwięcej w 15 minut
Po 5 na stronę
1-0-1-0
wg potrzeb
3. Zarzut kettla na bark jednorącz
Jak najwięcej w 15 minut
Po 5 na stronę
1-0-1-0
wg potrzeb

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN