Unilateralny trening kettlebell

Unilateralny, czyli jaki? Podczas tej formy aktywności obciążona jest jedna strona ciała, a druga dąży do stabilizacji. A nie będzie to takie proste, bo odważnik kettlebell to trudny partner treningowy. Nie słucha się, buja na boki, wyrywa. Wierzymy jednak, że dasz mu radę. Przed Tobą unilateralny trening kettlebell.

PODSUMOWANIE PROGRAMU TRENINGOWEGO
Cel programu
Spalanie tłuszczu, lepsza kondycja
Poziom zaawansowania
Zaawansowany
Czas trwania programu
4 tygodnie
Liczba dni treningowych w tygodniu
3
Niezbędny sprzęt treningowy
Kettlebell
Rodzaj treningu/-ów w programie
HIIT (Trening interwałowy o wysokiej intensywności)
Czas trwania jednostki treningowej
Do 30 minut

Unilateralny trening kettlebell [opis programu]

Dwa z trzech członów nazwy unilateralny trening kettlebell sprawiają, że do tego treningu nie ustawi się kolejka chętnych. Po pierwsze, bo trening unilateralny, czyli wykonywany jedną stroną ciała, do najłatwiejszych nie należy. Odkrywa bowiem wszystkie słabostki, pokazuje, jak bardzo słabsza strona często polega na prowadzeniu tej silniejszej i wymaga dużo większej pracy, żeby tę nierówność jakoś naprawić. 

Po drugie, bo jest tu odważnik kettlebell, który… też do najłatwiejszych nie należy. Na pewno jest trudniejszy w obsłudze od sztangi czy hantli. Tutaj wyzwanie nie polega jedynie na dźwiganiu, ale też na właściwym operowaniu uciekającym we wszystkie strony i obijającym się o ciało odważnikem. 

Zaznaczamy przy tym, że wcale nie każemy Ci odłożyć w kąt sztangi czy hantli. Zachęcamy wręcz do jak najczęstszego ich używania. Zrób swój trening siłowy, a na koniec dorzuć nasz unilateralny trening kettlebell i podkręć spalanie kalorii do maksimum. Możesz też oczywiście potraktować go jako odrębną jednostkę treningową w sytuacji, kiedy brakuje Ci czasu. Sprawdzi się wówczas idealnie. 

Zasady treningu

Wykonaj 5 obwodów złożonych z 5 swingów jednorącz, 5 przysiadów i 5 rwań kettla. Są to oczywiście liczby dla jednej ręki. Ty masz wykonać wszystkie ćwiczenia na obie ręce – najpierw jedna, następnie druga. Po każdym obwodzie odpoczywaj przez 2 minuty. 

Słownik pojęć i praktyczne porady

Ciężar

Wybierz odważnik, który jesteś w stanie w pełni kontrolować, ale który będzie jednocześnie wymagający.  Na start polecamy kettla 8 lub 12 kg. 

Tempo

To trening z kettlem, więc będzie dynamicznie siłą rzeczy. Zwróć jednak uwagę na poprawną technikę, która zwłaszcza przy rwaniu będzie odgrywać szczególną rolę. Nie pozwól odważnikowi bezkarnie obijać Twojego przedramienia.

Więcej informacji

Chcesz poszerzyć swoją treningową wiedzę? Zajrzyj do Słownika pojęć i koniecznie odwiedź nasz codziennie aktualizowany o sprawdzone naukowo treści blog.

Niezbędny sprzęt treningowy

Wyjątkowo prosta sprawa. Potrzebujesz tylko odważnika kettlebell. Oczywiście możesz potrzebować ich więcej w miarę robienia postępów treningowych. W końcu będziesz coraz silniejszy, prawda?

Unilateralny trening kettlebell [rozpiska treningowa]

Plan treningu

Ćwiczenie
Serie
Powtórzenia
Tempo
Odpoczynek
1. Swing kettlebell jednorącz
5
Po 5 na stronę
Dynamicznie
-
2. Przysiad z zarzuconym kettlebellem jednorącz
5
Po 5 na stronę
Dynamicznie
-
3. Rwanie kettlebella
5
Po 5 na stronę
Dynamicznie
120 sekund

Jak oceniasz ten program? |

Średnia ocena: 0 / 5. 0

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Rekomendowane programy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN