Treningi na triceps

Triceps zajmuje około 60-70% objętości ramienia, podczas gdy biceps stanowi pozostałe 30-40%. Właśnie dlatego nie powinieneś zaniedbywać treningu tricepsów, jeśli zależy Ci na dużych obwodach ramienia. Triceps, czyli mięsień trójgłowy ramienia, składa się, a jakże!, z trzech głów: bocznej, przyśrodkowej i długiej. I możesz być pewny, że wykonując nasze treningi, zadbasz o każdą z nich w sposób kompleksowy.

NAJPOPULARNIEJSZE TRENINGI NA TRICEPS

  • All Post
  • TRICEPS
fot. Freepik

Poręcze to raczej niepopularny przyrząd treningowy. Być może dlatego, że zazwyczaj ćwiczenia wykonywane z ich pomocą są trudne i wymagające. W końcu trzeba unieść całą masę własnego ciała i bardzo mocno zaangażować mięśnie brzucha, które u większości są dość słabe. Zapraszamy na nasz trening klatki piersiowej i tricepsów, w którym…

  • All Post
  • TRICEPS
fot. Freepik

Chcesz zbudować imponujące ramiona? A może poszukujesz zestawu ćwiczeń, który rozszerzyłby Twoją obecną rozpiskę na górne partie ciała? W obu przypadkach dobrze trafiłeś. Ten program wykorzystuje wyłącznie jedną maszynę – wyciąg – i umożliwia Ci skuteczną pracę nad mięśniami ramion. Trening bicepsów i tricepsów możesz stosować solo lub w połączeniu…

  • All Post
  • TRICEPS
Osiem tygodni wymagającego treningu dla ramion i barków

Ten program treningowy poświęciliśmy w całości barkom oraz górnej części ramion. Nie jest szczególnie skomplikowany, jednak z całą pewnością zapewni Ci poważny wycisk na siłowni. Ze względu na wykorzystanie trudniejszych ćwiczeń plan przygotowaliśmy dla osób średnio zaawansowanych, które mają już podstawy i wiedzą jak prawidłowo wykorzystywać sprzęt treningowy do ćwiczeń.

WSZYSTKIE PROGRAMY TRENINGOWE NA TRICEPS

Silny triceps jest niezbędny do efektywnego wykonywania wielu ćwiczeń siłowych angażujących górne partie ciała, takich jak pompki, dipy czy wyciskanie sztangi. Wzmacnianie tricepsa może poprawić wyniki w tych ćwiczeniach oraz ogólną sprawność fizyczną. Bez treningu tricepsów ani rusz!

  • All Post
  • TRICEPS
fot. Freepik

Poręcze to raczej niepopularny przyrząd treningowy. Być może dlatego, że zazwyczaj ćwiczenia wykonywane z ich pomocą są trudne i wymagające. W końcu trzeba unieść całą masę własnego ciała i bardzo mocno zaangażować mięśnie brzucha, które u większości są dość słabe. Zapraszamy na nasz trening klatki piersiowej i tricepsów, w którym zmierzysz się z poręczami w seriach piramidalnych. 

fot. Freepik

Chcesz zbudować imponujące ramiona? A może poszukujesz zestawu ćwiczeń, który rozszerzyłby Twoją obecną rozpiskę na górne partie ciała? W obu przypadkach dobrze trafiłeś. Ten program wykorzystuje wyłącznie jedną maszynę – wyciąg – i umożliwia Ci skuteczną pracę nad mięśniami ramion. Trening bicepsów i tricepsów możesz stosować solo lub w połączeniu z innymi ćwiczeniami.

Trening tricepsów dla początkujących

Tricepsom szczególną uwagę powinni poświęcać nie tylko mężczyźni, którym marzą się imponujących rozmiarów ramiona, ale też kobiety, które walczyć chcą z tzw. pelikanami. Oto trening total unisex, który spełni wymagania obu płci. Panowie, pora wypełnić rękawek koszulki. Panie, czas nakazać odlot pelikanom tam, skąd przybyły.

Osiem tygodni wymagającego treningu dla ramion i barków

Ten program treningowy poświęciliśmy w całości barkom oraz górnej części ramion. Nie jest szczególnie skomplikowany, jednak z całą pewnością zapewni Ci poważny wycisk na siłowni. Ze względu na wykorzystanie trudniejszych ćwiczeń plan przygotowaliśmy dla osób średnio zaawansowanych, które mają już podstawy i wiedzą jak prawidłowo wykorzystywać sprzęt treningowy do ćwiczeń.

Hipertroficzny trening ramion dla zaawansowanych

Ćwiczysz regularnie, a ręce nadal nie wyglądają zadowalająco? Nie masz predyspozycji do łatwego budowania bicepsów i tricepsów? Oto plan dla weteranów siłowni, którzy chcą poświęcić kolejny miesiąc na dopracowywanie muskulatury swoich ramion. Intensywny, wymagający, choć utylizujący niewielką ilość sprzętu. Będzie idealnym dodatkiem do Twojej standardowej rutyny treningowej.

Obwody na większe ramiona dla początkujących

Nieco odmienne podejście do treningu ramion, w którym będziesz korzystać z obwodów. Zwykle są one kojarzone głównie z cardio, jednak szybko przekonasz się, że z ich pomocą możesz także budować masę mięśniową. Program przyjazny osobom, którego dopiero zaczynają przygodę z siłownią i nie mają jeszcze wielkiego doświadczenia w treningu. 

Trójfazowy trening na triceps

Dlaczego trójfazowy? Ponieważ każdy trening składa się z trzech ćwiczeń, które mają odpowiednio: rozgrzać mięśnie i stawy oraz poprawić połączenie mózg-mięsień, zbudować siłę, a także napompować mięśnie odżywczą krwią. To dobrze przemyślany trening, dzięki któremu zbudujesz ramię o jakim marzyłeś.  

Trening tricepsów z rosnącą objętością

W zasadzie trzy treningi, bo podeszliśmy do budowania mięśni trójgłowych ramion bardzo kompleksowo. Znajdziesz tu trening klatki piersiowej, trening barków i trening tricepsów. Każdy z nich został zaprojektowany tak, by pomagał w hipertrofii tricepsów. Do tego dorzuciliśmy jeszcze rosnącą co tydzień objętość. W skrócie: będzie ciężko, ale będzie skutecznie.

Budowanie mięśni ramion w superseriach

Siedzisz już jakiś czas na siłowni, a ręce jak były małe, tak nadal są? Nie przejmuj się – po prostu spróbuj czegoś nowego. Przedstawiamy plan przeznaczony dla osób chcących poprawić kształt i siłę swoich ramion, skupiający się przede wszystkim na bicepsie i tricepsie. Intensywny trening, który powinieneś przeprowadzić raz w tygodniu. Przyjazny także początkującym.

Trening ramion i barków w trójseriach

Oto trening przeznaczony dla osób, którym szczególnie zależy na poprawie wyglądu oraz zwiększeniu siły ramion oraz barków. Nie udawaj, że to zestaw nie dla Ciebie, bo Ty uznajesz tylko treningi funkcjonalne – doskonale wiemy, że wszyscy chcemy mieć sylwetkę V-Mana; nie wszyscy tylko potrafimy się do tego przyznać. Odwagi!

Trening na większe tricepsy [Drop set]

O tym, jak prezentuje się męskie ramię, decyduje w głównej mierze objętość mięśni trójgłowych ramienia. Jeżeli chcesz imponujących, ale też silnych ramion, powinieneś w pierwszej kolejności ćwiczyć właśnie tricepsy, jako że zajmują one najwięcej przestrzeni. Dodatkowym atutem będą lepsze wyniki w ćwiczeniach z wyciskaniem, przy których triceps odgrywa bardzo ważną rolę.

Serie potrójne na masywne barki i ramiona [Budowanie mięśni]

Superserie na bicepsy i tricepsy są dość popularnym widokiem w klubach fitness. Do tego są lubiane, bo skracają czas treningu, niesamowicie poprawiają przepływ krwi w mięśniach (legendarna już pompa) i stanowią nie lada wyzwanie nawet dla osób doświadczonych. Ty idź krok dalej i dorzuć do tego zestawu ćwiczenia na barki, tworząc serie potrójne. Zyski też będą potrójne!

Hipertroficzny trening bicepsów i tricepsów [Superserie]

Imponujących rozmiarów ramiona to nie tylko sygnał dla świata, że jesteś w świetnej formie. Silne bicepsy i tricepsy pomogą Ci pobić rekordy w podciąganiu na drążku i wyciskaniu sztangi, a także okażą się niezłym wsparciem w ringu czy podczas gry 1v1 pod koszem. Chcesz nad nimi skutecznie pracować? Zacznij od dziś!

Hipertroficzny trening ramion z superseriami

Superserie pozwalają wykonać bardzo ciężki trening w bardzo krótkim czasie i świetnie sprawdzają się w przypadku ćwiczeń na bicepsy oraz tricepsy. Przez to są chętnie wybierane przez osoby posiadające już pewien "stopień wtajemniczenia". Wykonaj nasz program i ciesz się większymi i silniejszymi ramionami już po 6 tygodniach.  Gotowy podjąć wyzwanie?

Podwój bicepsy i potrój tricepsy: Plan na większe obwody

Zaskocz swoje ramiona (bicepsy i tricepsy) niespotykaną dotąd intensywnością podczas treningu i zobacz, jak zwiększy się ich rozmiar i siła – wszystko to w zaledwie 10 tygodni i to z zaledwie pojedynczą (dodatkową, fakt) jednostką treningową. Będziesz potrzebował nowego T-shirta, ale za to akurat nie odpowiadamy.

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NLS Sp. z o.o., ul. KAPITAŃSKA 45A, 81-249 GDYNIA.
TEL: +48 730 036 085, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN