Treningi na lepszą kondycję

VO2max, HRmax, dług tlenowy, strefy tętna – za wszystkimi tymi skomplikowanymi i groźnie brzmiącymi terminami kryje się po prostu trening kondycyjny. I nie musi to być wcale trening cardio – eksperci New Level Sport przygotowali serię programów poprawiających wydolność, które  wykorzystują podnoszenie ciężarów, treningi z masą własnego ciała i interwały. Włącz je w swoją treningową codzienność i ciesz się lepszą kondycją na co dzień.

NAJPOPULARNIEJSZE TRENINGI POPRAWIAJĄCE KONDYCJĘ

  • All Post
  • LEPSZA KONDYCJA
Fot. Freepik

Nie musisz nawet spoglądać w kierunku sztangi, by przeprowadzić skuteczny trening. Przynajmniej w kontekście spalania tkanki tłuszczowej (przy budowaniu siły sztanga jest jednak niezastąpiona). Przedstawiamy program treningowy, który nie wykorzystuje sztangi, lecz dzięki protokołowi Tabata zapewni Ci spalanie kalorii na poziomie legendarnym. Niestety (albo stety) poziom trudności prezentuje się podobnie.

  • All Post
  • LEPSZA KONDYCJA
Fot. Pexels

Trening siłowy dla biegacza? To nie wystarczy wybiec na ścieżkę, aby połykać kolejne kilometry? Dobrze rozpisany program pomoże Ci nie tylko szybciej i z większą łatwością docierać na metę, ale też uchroni Cię przed kontuzją. Dodatkowe setki spalonych kalorii i sylwetka bez grama zbędnego tłuszczu niech będą ostatecznymi argumentami, dla…

  • All Post
  • LEPSZA KONDYCJA
Hipertroficzny trening bez sprzętu

Brak możliwości regularnego chodzenia na siłownię nie jest przeszkodą w budowaniu zdrowej, atletycznej sylwetki. Tak naprawdę jedyne, czego potrzebujesz, to trochę wolnego miejsca i przemyślany układ ćwiczeń. Trening w masą własnego ciała przeprowadzisz wszędzie tam, gdzie się znajdujesz, co czyni go bardzo uniwersalnym. Pojedzie z Tobą także na wakacje!

WSZYSTKIE PROGRAMY TRENINGOWE NA POPRAWĘ KONDYCJI

Wybierz odpowiedni dla swojego rytmu dnia plan treningowy na lepszą kondycję, zacznij regularnie trenować i obserwuj, jak szybko rośnie Twoja wydolność. Nasi trenerzy nie byliby jednak sobą, gdyby nie ułożyli treningów, które przy okazji zadbają także o Twoją siłę i pomogą spalić tkankę tłuszczową. Sprawność do potęgi NLS!

  • All Post
  • LEPSZA KONDYCJA
Fot. Freepik

Nie musisz nawet spoglądać w kierunku sztangi, by przeprowadzić skuteczny trening. Przynajmniej w kontekście spalania tkanki tłuszczowej (przy budowaniu siły sztanga jest jednak niezastąpiona). Przedstawiamy program treningowy, który nie wykorzystuje sztangi, lecz dzięki protokołowi Tabata zapewni Ci spalanie kalorii na poziomie legendarnym. Niestety (albo stety) poziom trudności prezentuje się podobnie.

Fot. Pexels

Trening siłowy dla biegacza? To nie wystarczy wybiec na ścieżkę, aby połykać kolejne kilometry? Dobrze rozpisany program pomoże Ci nie tylko szybciej i z większą łatwością docierać na metę, ale też uchroni Cię przed kontuzją. Dodatkowe setki spalonych kalorii i sylwetka bez grama zbędnego tłuszczu niech będą ostatecznymi argumentami, dla których właśnie powinieneś rozpocząć pierwszą serię.

20 minut na FBW – trening w domu na mięśnie całego ciała

Nie mam czasu, nie mam jak dotrzeć na siłownię – to dwa najczęstsze argumenty, jakich używamy przeciwko ćwiczeniom. Program, który znajdziesz poniżej, rozprawia się z nimi za jednym zamachem – nie musisz nigdzie iść, ani też poświęcać połowy dnia. Na całość wystarczy Ci dosłownie 25 minut – 20 na trening i 5 na rozgrzewkę. 

Wolne od siłowni! Program bez sprzętu

Jesteś zapalonym użytkownikiem siłowni, ale nie przepadasz za cardio i poszukujesz czegoś w zamian? Dobrze trafiłeś. Poniższy trening z masą własnego ciała wykorzystuje różnorodne ćwiczenia ułożone w obwód, które pozwolą Ci na zwiększenie swojej sprawności oraz zastąpią klasyczne sesje cardio na bieżni czy rowerku. Możesz przeprowadzić go także w domu. 

Treningi bez sprzętu na lepszą kondycję [AMRAP]

W umysłach większości ludzi dobra kondycja spontanicznie kojarzy się z bieganiem na długie dystanse, ale my chcemy udowodnić, że wydolność da się budować również krótkimi interwałami. Bo nie każdy musi być entuzjastą połykania kolejnych kilometrów na trasie, prawda? Przedstawiamy krótki, lecz bardzo wymagający trening zawierąjacy zarówno elementy siłowe, jak i kondycyjne.

Domowy trening obwodowy bez dodatkowego sprzętu

Masz daleko do najbliższej siłowni? Nie lubisz ćwiczyć w otoczeniu innych osób? A może planujesz wyjazd i nie będziesz mieć możliwości kontynuować swojej standardowej rozpiski? Nic straconego. Przedstawiamy program oparty o trening obwodowy i wykorzystujący jedynie masę Twojego własnego ciała, który z powodzeniem wykonasz w domu, ogrodzie, parku czy na wakacjach.

Hipertroficzny trening bez sprzętu

Brak możliwości regularnego chodzenia na siłownię nie jest przeszkodą w budowaniu zdrowej, atletycznej sylwetki. Tak naprawdę jedyne, czego potrzebujesz, to trochę wolnego miejsca i przemyślany układ ćwiczeń. Trening w masą własnego ciała przeprowadzisz wszędzie tam, gdzie się znajdujesz, co czyni go bardzo uniwersalnym. Pojedzie z Tobą także na wakacje!

Domowy trening całego ciała z hantlami dla kobiet

Dopiero zaczynasz przygodę ze sportem i poszukujesz planu, który jest prosty i nie zajmuje wiele czasu? Nie chcesz jeszcze wybierać się na siłownię? Właśnie trafiłaś w dziesiątkę. Przedstawiamy trening prosty i wymagający użycia jedynie hantli, który przeprowadzisz wszędzie tam, gdzie zechcesz. Nie tylko sprawi Ci frajdę, ale wspomoże budowanie ogólnej sprawności.

Domowy trening wytrzymałościowo-siłowy dla kobiet

Chciałabyś być bardziej wytrzymała? Móc mierzyć się z większymi wyzwaniami – zarówno w treningu, jak i na co dzień? Say no more. Oto plan, który jest tak prosty, że zrealizujesz go wszędzie, a który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Bonus? Przygotowaliśmy go specjalnie z myślą o paniach dopiero startujących w fitnessie.

Obwodowy trening bez dużych obciążeń [AMRAP]

Znużony kolejkami do najpopularniejszych sprzętów? Użyj piłki lekarskiej, taśm TRX oraz pary lżejszych hantli, aby zbudować silne, wyrzeźbione i sprawne ciało. Bo sztanga, choć jest świetnym narzędziem do kształtowania sylwetki, wcale nie jest elementem obowiązkowym każdego treningu. I bez obaw - nasz trening potrafi być równie wymagający, co sesja z obładowanym gryfem.

Trening HIIT na spalanie tłuszczu [Przed wakacjami]

Bywalcy siłowni albo crossfitowych boksów, którzy zapewniają, że przed latem nie podkręcają obrotów, bo nie na wyglądzie im zależy, kłamią. Co nie znaczy, że nie można pójść drogą środka i oprócz sylwetki zagwarantować sobie też wszechstronnej sprawności. To program 2 w 1, żebyś nie musiał przyznawać się przed sobą do próżności.

Trójfazowy trening w domu na spalanie tłuszczu [Tabata + serie potrójne]

Z niekłamaną radością prezentujemy trening, w którym nacisk położony jest na zrzucenie wszystkiego, co przeczepiło Ci się ostatnio do pasa. I żeby ograniczyć Twoje wymówki już na starcie zaznaczamy – bez sprzętu i siłowni. Nie pozostaje Ci nic innego, tylko wziąć się za siebie i zacząć trenować. 

Intensywne interwały [Cardio + kalistenika]

Trening cardio może być interesujący I wcale nie musi zabierać dużo czasu. Wystarczy klasyczne długodystansowe bieganie zamienić na bardziej dynamiczne formy wysiłku. Efektem będzie więcej spalonych kalorii I poczucie satysfakcji z realizowanego programu.

Bieg na 10 km [Pobij rekord w 10 tygodni]

10 km to w zasadzie dystans dla każdego, a jeśli nigdy się nawet nie zbliżyłeś do przebiegnięcia takiego odcinka, nie przejmuj się – po 4 tygodniach regularnych treningów staniesz w szranki i dobiegniesz do mety z przyzwoitym wynikiem.

Obwodowy trening biegowy na schodach [Cardio w 30 minut]

Czy schody to sprzęt, który można wykorzystać do budowy lepszej sylwetki? Jak najbardziej, jeśli tylko dysponujesz planem treningowym, który umiejętnie wplecie bieganie po schodach w Twój codzienny reżim treningowy. Przydadzą się też oczywiście same schody, ale z tymi nie powinno być większego problemu, prawda?

Trening FBW z dużą objętością i elementami cardio

Program treningowy dla osób średniozaawansowanych, w którym trenerzy NLS postawili na dużą objętość i obecność elementów kondycyjnych. W rezultacie dostajesz do ręki świetne narzędzie do jednoczesnego budowania masy mięśniowej i spalania tkanki tłuszczowej. Warunkiem, który musisz spełnić, aby odnieść sukces, jest systematyczność i przyłożenie się do każdego z elementów rozpiski.

Interwałowy trening biegowy na różnych dystansach

Nie ma żadnego innego stworzenia na ziemi, które mogłoby dorównać człowiekowi pod względem wytrzymałości biegowej - możemy pokonywać wręcz nieprzyzwoite odległości, jeżeli wcześniej się do tego przygotujemy. Najpierw jednak musisz przyzwyczaić ciało do intensywnego wysiłku. Pomoże Ci w tym poniższy program, w którym sprawdzisz się na dystansie od 100 do 800 metrów.

Interwałowy trening biegowy na bieżni

Program treningowy, który zwiększa wytrzymałość szybkościową i poprawia kondycję, a to wszystko dzięki wymagającym interwałom z krótkimi czasami odpoczynku. Trwa zaledwie 20 minut, ale daje popalić. Przekonaj się sam!

Wymagający trening na bieżni na kondycję i wytrzymałość szybkościową

Program treningowy, dzięki któremu poprawisz zdolności do szybkiego generowania szybkości i mocy za pomocą krótkotrwałych (nie dłuższych niż 15 sekund) sprintów, z krótkimi czasami odpoczynku między nimi. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz poprawić swoją zwinność i moc – szczególnie podczas startu biegu. Dodatkowym plusem będzie również większa ilość spalonych kalorii.

Pokaż więcej

End of Content.

DARMOWE PROGRAMY TRENINGOWE I PLANY ŻYWIENIOWE

Bądź na bieżąco i otrzymuj nowe programy,
diety oraz porady ekspertów.

WIRTUALNY TRENER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE NEW LEVEL SPORT, UL. HANDLOWA 7, 81-061 GDYNIA.
TEL: +48 530 085 036, EMAIL: [email protected]
REGULAMIN